Чи сплатили податки переможці/призери спортивних змагань

UA RU

Податківці нагадали, що переможці та призери спортивних змагань мають сплатити податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) і військовий збір.

Так, за підпунктом 165.1.39 Податкового кодексу України загального місячного (річного) оподатковуваного доходу не включають вартість дарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань) — у частині, що не перевищує 25% однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі.

Тобто у 2019 році дарунки/призи за спортивні досягнення вартістю не більше 1043,25 грн (4173 грн × 25%) — не оподатковують ані ПДФО, ані військовим збором.

Якщо вартість дарунку/призу перевищує цю суму або дарунок/приз — це грошова виплата, утримуйте ПДФО і військовий збір.

За інформацією ГУ ДПС у Харківській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

ПСП 2025: кому і як надавати

Податкова соціальна пільга у 2025 році надає можливість зменшити розмір ПДФО. Хто має право на ПСП 2025, як її застосовувати, для кого призначена «дитяча» ПСП та який її розмір, які документи потрібні для застосування такої ПСП, які коди ознак ПСП застосовувати при складанні Додатка 4ДФ Податкового розрахунку – відповіді на ці питання у даному огляді.
85703

Розрахунок Уточнюючий – виправляємо помилки в Об’єднаному звіті

Податковий розрахунок чималий за розміром та кількістю інформації, яку туди потрібно туди записати. Тож помилки у звіті – не рідкість. Експерт розкаже, як виправити помилки через уточнюючий звіт, і покаже на прикладах як це зробити
412320

Приклади відрахувань із заробітної плати

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще може бути й утримання аліментів, штрафів, профспілкових внесків та інших обов’язкових і добровільних платежів. Усе про відрахування із зарплати – у цьому огляді
382267

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді