
У Парламенті зареєстрований законопроєкт № 2250 «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо сприяння працевлаштуванню студентів та молодих спеціалістів, детінізації ринку зайнятості та доходів населення, зупинення відтоку українських спеціалістів за кордон)».
Цей законопроєкт пропонує:
- звільнити роботодавців від сплати ЄСВ за працівників, які не досягли 27-річного віку;
- встановити нульову ставку ПДФО для працівників віком до 27 років.
Схожий підхід вже застосовували у світовій практиці, наприклад, у Польщі — для вирішення проблеми з виїздом поляків на роботу до більш успішних країн.
Вважають, що прийняття законопроєкту:
- створить сприятливі умови для роботодавців у плані прийняття на роботу студентів та молодих спеціалістів;
- стимулюватиме українців залишатися працювати в Україні, оскільки вони на початку робочого шляху будуть звільнені від сплати ПДФО;
- стимулюватиме іноземців працювати в Україні;
- призведе до детінізації ринку зайнятості та доходів населення;
- стимулюватиме інвесторів розвивати бізнес в Україні з використанням праці молодих спеціалістів;
- мінімізує корупційні ризики в правовідносинах з контролюючими органами.
Працівники 27-річного віку можуть сплачувати ЄСВ на умовах їх добровільної участі в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Із законопроєкту № 2250 «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо сприяння працевлаштуванню студентів та молодих спеціалістів, детінізації ринку зайнятості та доходів населення, зупинення відтоку українських спеціалістів за кордон)»
7 березня 2022 року в газеті «Голос України» № 48 було опубліковано Закон № 21181 та Закон № 21152 які прийнято на основі законопроєктів № 71253 та № 71214 відповідно. Закони набирають чинності з дати їх опублікування, тобто з 07.03.2022.
⚡️Зберігайте повний календар та строки подання форм державних статистичних спостережень та фінансової звітності на 2022 рік!
⚡️ Уряд значно розширив перелік закупівель товарів, робіт, послуг, які розпорядники можуть авансувати без будь-яких урядових обмежень. ✔️Отже, правила передоплати, в тому числі закупівлі періодики, на період карантину знову змінено.
З’ясуємо, як карантин в Україні та ділення на зони впливають на роботу бюджетних установ. Які карантинні обмеження маємо дотримувати для помаранчевої, червоної та жовтої зони у 2021 році, аби не наразитися на штрафи.
Ми живемо у часи змін та нестабільності: штормить як в Україні, так і в усьому світі. COVID-19, карантин, нові правки у закони. Бухгалтеру зараз як ніколи потрібно тримати руку на пульсі новин та не пропустити жодної зміни. Тож, щоб спростити вам пошуки у гуглі, зібрали 10 найактуальніших та корисних матеріалів.