У п’ятницю, 18 жовтня, Верховна Рада підтримала проєкт Держбюджету 2020 в першому читанні. При підготовці документу до першого читання народними депутатами, фракціями, групами та комітетами Парламенту надано 2162 пропозиції.
Виступаючи у Верховній Раді, заступник Міністра фінансів Юрій Джигир подякував за конструктивну співпрацю членам Бюджетного комітету ВР та всім депутатам, які надали свої пропозиції до першого читання.

«Проєкт держбюджету на 2020 рік є збалансованим та реалістичним. Він визначає чіткі пріоритети, які дозволять підвищити добробут наших громадян та забезпечити розвиток економіки. Основною нашою задачею при опрацюванні законопроєкту у Верховній Раді є зберегти баланс його показників та їх реалістичність. Наша задача зараз ухвалити документ, в якому кожна гривня видатків буде забезпечена реальними доходами, щоби після 1 січня 2019 року мі могли профінансувати їх всі в повному обсязі»,
— наголосив Юрій Джигир під час доповіді у Парламенті.
Проєктом Бюджетних висновків передбачено ряд доручень Уряду відповідно до пропозицій народних депутатів, комітетів, фракцій, груп для їх опрацювання при підготовці проєкту держбюджету на 2020 рік на ІІ читання. Зокрема, збільшити показники дохідної та видаткової частин проєкту Держбюджету 2020 з урахуванням уточнення основних прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України на 2020 рік.
Після прийняття Урядом рішення щодо уточнення макропоказників на 2020 рік, можливо буде обрахувати уточнені показники бюджету на 2020 рік, зокрема показники дохідної частини.
За інформацією Мінфіну
Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації або утворення бюджетної установи. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
Господарський кодекс скасували? Так, ЗУ про скасування господарського кодексу чинний з 28.02.2025. Щоб не заплутатися в змінах – читайте пояснення експерта
Бюджетні установи хоча й знаходяться на державному утриманні, але мають право, а часто й нагальну необхідність заробляти шляхом надання платних послуг. В консультації про те, якими можуть бути ці послуги, правила їхнього надання, ціноутворення, оподаткування, застосування РРО та відображення в бухгалтерських проведеннях.