Обов’язкових вимог у будівництві поменшає

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Президент України підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про будівельні норми» щодо удосконалення нормування у будівництві» № 156-ІХ від 03.10.2019. Він має спростити процес розроблення, затвердження та застосування будівельних норм, а також лібералізувати будівельну галузь.

Обов’язкових вимог у будівництві поменшає

Закон передбачає три методи нормування у будівництві:

  • розпорядчий — полягає в поелементному описі будівельного об'єкта, відповідно до якого використовують рішення, конструкції, матеріали, робочі характеристики. Як приклад — ДБН;
  • параметричний — вимоги встановлюють відповідно до визначеної мети та/або параметрів безпеки, функціональності та якості об’єкта нормування у будівництві. Як приклад — вимоги до будівництва в економічно розвинених державах;
  • цільовий метод — містить елементи розпорядчого та параметричного методів.

Який метод нормування обрати — залежить від особливостей об’єкта. Однак пріоритет — за параметричним та цільовим методами.

Нововведення:

  • підвищать якість будівельних норм;
  • зменшать кількість необґрунтованих обов’язкових вимог;
  • сприятимуть запровадженню інноваційних технологій, посиленню інвестиційної привабливості будівельного ринку.

Джерело: офіційний сайт Президента України

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як реєструвати договори в органах Казначейства в умовах воєнного стану

Укласти договір про закупівлю – це пів справи, аби його виконати за кошти державного чи місцевого бюджету – обов’язково потрібно зареєструвати взяття відповідного бюджетного зобов’язання. Розберемо окремі нюанси укладення договорів та дамо поради для реєстрації зобов’язань за ними відповідно до законодавства, що діє наразі.
7640

Закупівля послуг з поточного ремонту: які нюанси врахувати

Час від часу у замовника виникає потреба в проведенні поточного ремонту, і для цього він має за законодавством провести закупівлю товарів й послуг. Поточний ремонт як предмет закупівлі належить до послуг, а для закупівлі послуг закупівельне законодавство встановлює свої вимоги. І самому розібратися з ними іноді замовнику не під силу. Допоможемо йому в цьому.
11603

ТОП-3 способи визначення та призначення уповноваженої особи

Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.
6911

Протокол тендерного комітету – зразок

Протокол тендерного комітету – це документ, яким оформлюють рішення, прийняті на засіданні тендерного комітету. З’ясуємо, як правильно його скласти.
38696

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді