Обов’язкових вимог у будівництві поменшає

Президент України підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про будівельні норми» щодо удосконалення нормування у будівництві» № 156-ІХ від 03.10.2019. Він має спростити процес розроблення, затвердження та застосування будівельних норм, а також лібералізувати будівельну галузь.

Обов’язкових вимог у будівництві поменшає

Закон передбачає три методи нормування у будівництві:

  • розпорядчий — полягає в поелементному описі будівельного об'єкта, відповідно до якого використовують рішення, конструкції, матеріали, робочі характеристики. Як приклад — ДБН;
  • параметричний — вимоги встановлюють відповідно до визначеної мети та/або параметрів безпеки, функціональності та якості об’єкта нормування у будівництві. Як приклад — вимоги до будівництва в економічно розвинених державах;
  • цільовий метод — містить елементи розпорядчого та параметричного методів.

Який метод нормування обрати — залежить від особливостей об’єкта. Однак пріоритет — за параметричним та цільовим методами.

Нововведення:

  • підвищать якість будівельних норм;
  • зменшать кількість необґрунтованих обов’язкових вимог;
  • сприятимуть запровадженню інноваційних технологій, посиленню інвестиційної привабливості будівельного ринку.

Джерело: офіційний сайт Президента України

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

ТОП-3 способи визначення та призначення уповноваженої особи

Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.
3492

Протокол тендерного комітету – зразок

Протокол тендерного комітету – це документ, яким оформлюють рішення, прийняті на засіданні тендерного комітету. З’ясуємо, як правильно його скласти.
34591

Спрощені закупівлі – алгоритм роботи

Спрощені закупівля – це вид закупівель, що є результатом нормативного урегулювання допорогових закупівель. Головними ознаками спрощеної процедури закупівлі є необтяжливий алгоритм проведення та мінімальна кількість документів, які мають надати учасники. А звідси – можливість швидко закупити необхідні товари, роботи чи послуги.
5536

Посадова інструкція фахівця з публічних закупівель

Що повинен знати фахівець з публічних закупівель, які він має права, завдання та обов’язки і яку відповідальність нестиме у разі порушення — визначає посадова інструкція фахівця з публічних закупівель. Наведемо її зразок.
28964

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді