Кабмін передав Держаудитслужбу під управління Минфіну. Про це в Facebook повідомила міністр фінансів Оксана Маркарова
«З понеділка служба не просто повернеться додому, але дуже скоро буде реформорована в невеликий, але дуже потужний орган фінансового інспектування і аудиту з акцентом на державні компанії і місцеві бюджети»

Тому посадові особи місцевих бюджетів мають підготуватися до приходу в їх установи ревізорів.
Особливий інтерес у ревізорів викликають премії, які бухгалтер нараховує працівникам. Адже такі виплати є додатковими складовими зарплати і їх розміри визначає керівник установи. Практика ревізій показує, що рішення керівника установи не завжди обгрунтоване. Керівник має знати, за які показники можна преміювати працівників, адже за результатами ревізій може не тільки наразитися на штраф, а й втратити роботу або ще гірше — стати відповідачем у кримінальній справі. Аби цього не сталося — перегляньте статтю Виплачуєте премії працівникам? Готуйте документи для ревізорів
Щоправда, незаконно нарахована премія не завжди є результатом зловмисних дій посадових осіб. Трапляється, що ревізори, аби виконати план, вигадують порушення, якого насправді немає. Посадові особи установи через необізнаність у законодавстві погоджуються з висновками ревізорів.
Коли і чому ревізори можуть визнати бухгалтера установи винним та як цього не допустити — читайте у статті Як окреслити межі відповідальності бухгалтера: поради від ревізора
За інформацією з офіційної сторінки в Facebook міністра фінансів Оксани Маркарової
Бюджетний запит – це початок циклу щорічного бюджетного процесу. Як його готувати при складанні проєктів місцевих бюджетів, якими правилами та нормативними документами керуватися, про інструкцію з підготовки бюджетних запитів, типовий перелік результативних показників, типові недоліки підготовки бюджетних запитів – питання даного огляду.
Проект місцевого бюджету на 2024 рік має ґрунтуватись на розрахунках місцевих фінансових органів, бюджетних запитах головних розпорядників коштів місцевого бюджету та показниках, що стосуються місцевих бюджетів та які будуть закладені у проєкт держбюджету на 2024 рік. Їх містять особливості складання розрахунків місцевих бюджетів, які Мінфін доводить до учасників бюджетного процесу згідно зі статтею 75 БК.
Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
У консультації про заповнення електронної форми реєстраційної картки, яка використовується для реєстрації учасників бюджетного процесу. Розглянемо, хто і який розділ заповнює та як заповнити кожне поле форми.
Звіт про заборгованість за бюджетними коштами форма 7д та 7 м подається як місячний, квартальний та річний за кожним з фондів окремо. Експертне пояснення щодо заповнення допоможе здати звіт без помилок.