У вівторок, 22.10.2019, набрала чинності постанова КМУ «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848 і від 27 липня 1998 р. № 1156» від 20.10.2019 № 878.
Уряд визначив, що для призначення житлових субсидій до сукупного доходу домогосподарства не включатимуть:
- житлову субсидію;
- пільги на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу.
Під час призначення житлової субсидії не враховуватимуть доходи одного з подружжя, якщо обом більше 60 років і вони проживають у сільській місцевості або селищах міського типу, — за умови, коли їх зареєстроване (фактичне) місце проживання відмінне від адреси домогосподарства.
Також урегулювали порядок призначення житлової субсидії. Так, якщо до складу домогосподарства входить особа, яка має право на пільги з оплати житлово-комунальних послуг, субсидію призначатимуть з місяця, що настає за місяцем, в якому нараховано пільги, але не раніше місяця подання заяви. Якщо заяву подано протягом двох місяців з початку опалювального (неопалювального) сезону, житлову субсидію призначатимуть з початку такого сезону, але не раніше дня виникнення права на її отримання.
Із постанови КМУ «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848 і від 27 липня 1998 р. № 1156» від 20.10.2019 № 878
Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії: ➤ бланк 2024 року ➤ коли подавати довідку ➤ хто складає довідку ➤ звідки брати відомості для довідки ➤ які виплати вносити у довідку
Кабінет Міністрів України «спростив» порядок призначення та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності військовослужбовців.
Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.