Цього дня у 2003 році була підписана Конвенція ООН проти корупції, що запровадила міжнародні антикорупційні інструменти, спрямовані на запобігання корупції. Країни, які приєдналися до Конвенції співпрацюють, аби покарати винних за отримання хабарів, присвоєння бюджетних коштів і відмивання корупційних доходів.
За законом корупцією вважають, зокрема, дії чиновника, який використовує надані йому службові повноваження чи пов’язані з ними можливості задля одержання неправомірної вигоди. Тобто збагачення за рахунок коштів громади і держави.
У квітні 2017 року за результатами міжнародного дослідження Ernst & Young, присвяченого ризикам шахрайства в Європі, на Близькому Сході, в Індії та Африці (EMEIA), Україна посіла перше місце в світі за рівнем корупції.
Тому наразі одним із основних завдань реформування системи публічного управління України є боротьба з корупцією. Важливим засобом запобігання корупції слугує подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Тобто е-декларування.
Президент підписав Закон України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» від 09.11.2023 № 3460-ІХ (далі – Держбюджет 2024), який є основним фінансовим планом країни. Держбюджет-2024 набере чинності з 01.01.2024 р.
Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2023 року та їх застосування – у цьому огляді.
Бюджетний запит – це початок циклу щорічного бюджетного процесу. Як його готувати при складанні проєктів місцевих бюджетів, якими правилами та нормативними документами керуватися, про інструкцію з підготовки бюджетних запитів, типовий перелік результативних показників, типові недоліки підготовки бюджетних запитів – питання даного огляду.
Проект місцевого бюджету на 2024 рік має ґрунтуватись на розрахунках місцевих фінансових органів, бюджетних запитах головних розпорядників коштів місцевого бюджету та показниках, що стосуються місцевих бюджетів та які будуть закладені у проєкт держбюджету на 2024 рік. Їх містять особливості складання розрахунків місцевих бюджетів, які Мінфін доводить до учасників бюджетного процесу згідно зі статтею 75 БК.
Впровадження інформаційно-аналітичної системи управління плануванням та виконанням місцевих бюджетів дозволило оперативно взаємодіяти Мінфіну, ДПС, Казначейству, ОМС та учасникам бюджетного процесу на місцевому рівні. Як і будь яка інша ІАС має свої правила реєстрації, перереєстрації, взаємодії її учасників. Розглянемо що таке ІАС «LOGICA», які правила встановлені щодо реєстрації та взаємодії користувачів та які НПА при цьому потрібно враховувати, які ІАС «LOGICA» рекомендації використовувати.