Мінекономіки нагадало прокурорам, хто і як контролює сферу закупівель

Контроль у сфері публічних закупівель та вжиття заходів за їх результатами не належить до компетенції Мінекономіки як уповноваженого органу у сфері публічних закупівель.

Тому Мінекономіки попросило регіональні та окружні прокуратури звертатися до тих органів влади, які наділені законом відповідними повноваженнями. Йдеться про випадки, коли потрібно:

  • проконтролювати, провести перевірку та моніторинг у сфері публічних закупівель,
  • вжити заходи, зокрема, пов'язані з представництвом в суді інтересів держави, у т. ч. щодо подання позовних заяв про визнання договорів про закупівлю недійсними.

Повноваження держорганів з контролю у сфері закупівель визначає стаття 7 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII. Вона встановлює, що:

  • Мінекономіки регулює та реалізує державну політику у сфері закупівель;
  • Держаудитслужба у сфері публічних закупівель проводить держфінконтроль через держфінаудит, перевірки закупівель, ревізії, моніторинг закупівель;
  • Антимонопольний комітет України як орган оскарження утворює постійно діючу адміністративну колегію (колегії) з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель;
  • Рахункова палата під час заходів державного зовнішнього фінконтролю (аудиту) може виявляти ознаки кримінального або адміністративного правопорушення. У такому разі вона повідомляє про них відповідні правоохоронні органи. А ті за результатами розгляду матеріалів Рахункової палати інформують її про вжиті заходи реагування.

Джерело: лист Мінекономіки від 24.10.2019 № 3304-04/43942-05

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Як реєструвати договори в органах Казначейства в умовах воєнного стану

Укласти договір про закупівлю – це пів справи, аби його виконати за кошти державного чи місцевого бюджету – обов’язково потрібно зареєструвати взяття відповідного бюджетного зобов’язання. Розберемо окремі нюанси укладення договорів та дамо поради для реєстрації зобов’язань за ними відповідно до законодавства, що діє наразі.
4778

Оренда комунального та державного майна в Україні

Процедура оренди державного та комунального майна 2024 для держорганів, ОМС, бюджетних установ регламентована різними нормативно-правовими актами. Розглянемо чим керуватись при передачі в оренду державного чи комунального майна.
1495

Закупівля послуг з поточного ремонту: які нюанси врахувати

Час від часу у замовника виникає потреба в проведенні поточного ремонту, і для цього він має за законодавством провести закупівлю товарів й послуг. Поточний ремонт як предмет закупівлі належить до послуг, а для закупівлі послуг закупівельне законодавство встановлює свої вимоги. І самому розібратися з ними іноді замовнику не під силу. Допоможемо йому в цьому.
5951

ТОП-3 способи визначення та призначення уповноваженої особи

Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.
4766

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді