Що зміниться у трудовому законодавстві

UA RU

Що зміниться у трудовому законодавстві

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Верховної Ради України провів круглий стіл на тему «Осучаснення законодавчого регулювання трудових відносин». У заході взяли участь народні депутати, представники міністерств, інших ЦОВВ, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, об’єднань профспілок та організацій роботодавців, наукових установ.

Законодавство про працю потрібно змінити. Зміни мають вирішити ключові завдання:

  • знизити зовнішнє і, зокрема, державне втручання в процеси і індивідуальні відносини у сфері праці;
  • визнавати трудовий договір джерелом прав та обов’язків сторін трудових відносин;
  • реалізувати принципи так званого секюріті, які поєднують простоту входу-виходу трудових відносин з одночасним суттєвим рівнем захисту працівника від раптової втрати роботи;
  • оптимізувати соціально-трудові гарантії і необхідність їх секвестрування.

Генеральний директор Директорату норм та стандартів гідної праці Мінсополітики Юрій Кузовой зазначив, що потрібно:

  • відмовитися від ідеї захищати людину від ринку праці та дати її можливість максимально інтегруватися у цей ринок і шукати свої можливості, бо звільнення однієї людини — це можливість для іншої людини;
  • не зберігати роботу для конкретного працівника, а зберігати робоче місце, яке є джерелом роботи.

Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з дотримання соціальних та економічних прав Олена Степаненко вважає, що є нагальна потреба внести у національне трудове законодавство положення Європейської соціальної хартії, загальної декларації прав людини, міжнародного пакту про економічні соціальні права, конвенцій і директив Ради ЄС, які Україна зобов’язалася імплементувати під час ратифікації Угоди про асоціацію з ЄС.

Усі учасники круглого столу погодились, що пропозиції щодо вдосконалення трудового законодавства мають пройти широке громадське обговорення з усіма зацікавленими органами і цей процес має відбуватися прозоро.

За інформацією Інформаційного управління Апарату Верховної Ради України

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Колективний договір: як укласти без помилок

Коли доцільно укладати колективний договір? На що звертають увагу ревізори, коли перевіряють його? Яких помилок найчастіше припускаються установи, коли укладають колективні договори? На ці та інші гострі запитання отримаєте відповіді у статті
30674

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14454

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
10067

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді