Мінсоцполітики не буде змінювати механізм допомоги при народженні дитини. Її виплачуватимуть усім родинам незалежно від розміру доходів у стандартному розмірі — близько 41 тис. грн.
«Після консультацій з органами влади та обговорення з громадськістю, прийнято рішення про збереження нинішнього механізму надання допомоги при народженні дітей», — зазначила очільниця відомства Юлія Соколовська.
За її словами, однією з пропозицій Мінсоцполітики у рамках політики адресної боротьби з бідністю було запровадження адресної програми при народженні дитини. Пропонували виплачувати цю допомогу лише тим родинам, чий середньомісячний дохід на особу не перевищує 15% від розміру виплат. Фактично це близько 6 тис. грн — оскільки допомога при народженні дитини становить близько 41 тис. грн.
Керівництво відомства дослухалося до зауважень громадськості і вирішило не змінювати нинішній механізм, оскільки через запропоновані зміни сотням тисяч українських сімей загрожувало скасування цього виду виплат.
За інформацією Мінсоцполітики
Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії: ➤ бланк 2024 року ➤ коли подавати довідку ➤ хто складає довідку ➤ звідки брати відомості для довідки ➤ які виплати вносити у довідку
Кабінет Міністрів України «спростив» порядок призначення та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності військовослужбовців.
Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.