Уряд планує відмовитися від груп інвалідності

UA RU
Уряд планує відмовитися від існуючої системи градації інвалідності і перейти до Міжнародного класифікатора функціональності (МКФ), який діє в Європейському Союзі. Про це заявила голова Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова (фракція «Слуга народу»).

Уряд планує відмовитися від груп інвалідності

«Ми зараз продовжили ту роботу, яку раніше здійснював МОЗ. Ми імплементуємо в українське законодавство Міжнародний класифікатор функціональності, він вже переведений на українську мову, але до кінця не проведена система його ратифікації. За допомогою МКФ ми хочемо нарешті позбутися системи інвалідності, яка залишилася в Україні з радянських часів», — заявила Третьякова на прес-конференції у вівторок в Києві.

За її словами, соціальна політика держави по відношенню до людей з інвалідністю та виплати для них тепер будуть будуватися не на групах, як це було раніше, а на розрахунку відсотка втрати працездатності, як це рекомендує Всесвітня організація охорони здоров’я.

Такі зміни в комплексі з переглядом норм з працевлаштування громадян з частковою втратою працездатності сприятимуть збільшенню частки людей з інвалідністю на ринку праці.

В даний час, каже Третьякова, Держпраці стежить за тим, щоб 4% робочих місць в приватному секторі надавали людям з інвалідністю. У разі недотримання цієї квоти, представники бізнесу отримують штрафні санкції. Цю ситуацію планують змінити, додавши квотування і на держслужбі.

За інформацією ІА «Інтерфакс-Україна»

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86865

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
10417

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді