Уряд планує відмовитися від груп інвалідності

UA RU
Уряд планує відмовитися від існуючої системи градації інвалідності і перейти до Міжнародного класифікатора функціональності (МКФ), який діє в Європейському Союзі. Про це заявила голова Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова (фракція «Слуга народу»).

Уряд планує відмовитися від груп інвалідності

«Ми зараз продовжили ту роботу, яку раніше здійснював МОЗ. Ми імплементуємо в українське законодавство Міжнародний класифікатор функціональності, він вже переведений на українську мову, але до кінця не проведена система його ратифікації. За допомогою МКФ ми хочемо нарешті позбутися системи інвалідності, яка залишилася в Україні з радянських часів», — заявила Третьякова на прес-конференції у вівторок в Києві.

За її словами, соціальна політика держави по відношенню до людей з інвалідністю та виплати для них тепер будуть будуватися не на групах, як це було раніше, а на розрахунку відсотка втрати працездатності, як це рекомендує Всесвітня організація охорони здоров’я.

Такі зміни в комплексі з переглядом норм з працевлаштування громадян з частковою втратою працездатності сприятимуть збільшенню частки людей з інвалідністю на ринку праці.

В даний час, каже Третьякова, Держпраці стежить за тим, щоб 4% робочих місць в приватному секторі надавали людям з інвалідністю. У разі недотримання цієї квоти, представники бізнесу отримують штрафні санкції. Цю ситуацію планують змінити, додавши квотування і на держслужбі.

За інформацією ІА «Інтерфакс-Україна»

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14206

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9870

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
12990

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді