Фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах вересня

UA RU

Фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах вересня

За розрахунками Мінсоцполітики фактичний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з урахуванням суми обов’язкових платежів у цінах вересня 2019 року становить 4732,67 грн.

Тобто законодавчо встановлений на вересень 2019 року прожитковий мінімум для працездатних осіб (2007 грн) занижений порівняно з його фактичним розміром у 2,4 рази або на 2726 грн. Мінімальна заробітна плата є нижчою від фактичного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 560 грн або на 12%.

Середня заробітна плата в Україні у вересні 2019 року зросла на 1,4% порівняно з попереднім місяцем та становить 10687 грн. При цьому мінімальна заробітна плата (4173 грн) у вересні 2019 року становила 39,0% від середньої зарплати, тоді як рекомендоване Міжнародною організацією праці і Світовим банком співвідношення має знаходитись у межах 50–60%.

Зарплата працівників окремих галузей бюджетної сфери залишається нижчою, ніж середня по економіці:

  • в освіті — 8439 грн (або 79,0% від середньої по економіці),
  • в охороні здоров’я та надання соціальної допомоги — 6916 грн (або 64,7% від середньої по економіці).

Найбільшою середня зарплата є в Донецькій (11907 грн) області та м. Києві (15626 грн), найнижчою — у Чернівецькій області (8338 грн).

За інформацією Департаменту з питань бюджету та оплати праці апарату Федерації профспілок України

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Відшкодування комунальних послуг орендарями

Як розрахувати відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах? Скачайте Договір відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах.
33555

Програмна класифікація видатків: обираємо назву бюджетної програми

У бюджетному процесі застосовують програмно-цільовий метод. Суть його полягає в управлінні коштами місцевого бюджету для досягнення конкретних результатів, цілей, вирішення проблем місцевої громади. При цьому оцінюють ефективність використання коштів місцевого бюджету на кожній стадії бюджетного процесу. Основним елементом цього методу є бюджетна програма.
1563

Реєстрація бюджетних зобов’язань: робочі ситуації

Реєстрація бюджетних зобов’язань: ➤ термін реєстрації ➤ підтвердні документи для реєстрації ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних зобов’язань ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних фінансових зобов’язань.
34631

Коди економічної класифікації видатків бюджету: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2024 року та їх застосування – у цьому огляді.
342745

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді