Що змінили в проєкті Держбюджету-2020 до другого читання

UA RU

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

У вівторок, 5 листопада, Уряд представив доопрацьований до другого читання проєкт Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік».

Що змінили в проєкті Держбюджету-2020 до другого читання

Порівняно з першою редакцією проєкту Держбюджету-2020, доходи державного бюджету (без трансфертів) на 2020 рік запропонували збільшити на 14,18 млрд грн, у т. ч. за загальним фондом на 11,9 млрд грн та за спеціальним фондом на 2,3 млрд грн. Дефіцит становитиме 2,09% ВВП. Видатки допрацьованого проєкту бюджету збільшили до 1,18 трлн грн.

Документ збалансований і направлений на вирішення нагальних питань та на виконання Програми діяльності Уряду. Передусім зростуть витрати на вирішення нагальних питань як соціального, так і економічного характеру.

Так, субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам:

  • на реалізацію програми «Спроможна школа для кращих результатів» на забезпечення шкіл необхідним обладнанням становитиме 3,5 млрд грн,
  • на покращення соціального захисту окремих категорій педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти становитиме 3,8 млрд грн,
  • на створення навчально-практичних центрів сучасної професійної (професійно-технічної) освіти збільшена на 159 млн грн.

Суму на виплату допомоги сім’ям з дітьми збільшили на 2,2 млрд грн, субвенції на проєктні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання та забезпечення житлом дітей-сиріт підвищили на 364,1 млн грн.

Для допомоги самотнім пенсіонерам на догляд додатково виділили 860 млн грн.

На централізовану закупівлю лікарських засобів та медичних виробів для лікування окремих захворювань додатково виділили 3,2 млрд грн, на модернізацію та оновлення матеріально-технічної бази багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування додано 1 млрд грн, суму на лікування громадян України за кордоном збільшено на 400 млн грн.

На соціально-економічний розвиток територій виділили 2 млрд грн за рахунок зменшення Державного фонду регіонального розвитку, фінансування якого становитиме 7,5 млрд грн.

Збільшили фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах на 1,5 млн грн. Кошти на будівництво та реконструкцію мостів зростуть на 500 млн грн.

На проведення інвентаризації земель та оновлення картографічної основи Державного земельного кадастру додатково спрямують видатки загального фонду державного бюджету — 291,9 млн грн, що дасть змогу оцінити земельний фонд України.

Видатки на національну безпеку і оборону становлять 245,8 млрд грн або 5,45% ВВП.

Обсяг державного боргу становитиме 2 045,1 млрд грн та 45,3% прогнозного ВВП. Обсяг платежів з погашення державного боргу на 2020 рік прогнозують у сумі 282,1 млрд грн, у т. ч. погашення:

  • державного зовнішнього боргу — 120,3 млрд грн,
  • державного внутрішнього боргу — 161,9 млрд грн.

На платежі з обслуговування державного боргу на 2020 рік передбачили 141,5 млрд грн.

Надходження від приватизації збільшили на 7 млрд грн, що дозволить зменшити обсяги планових запозичень.

За інформацією Мінфіну

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Держбюджет 2025: показники та зміни

Щороку законотворець приймає новий фінансовий план країни. На 2025 рік фінансові, соціальні та інші показники визначені у Законі України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» від 19.11.2024 № 4059-IX, який чинний з 01.01.2025. У червні 2025 року Уряд схвалив зміни до Держбюджету 2025. Говорімо про основні показники Держбюджету 2025 та що в ньому планують змінити.
10477

ІАС «LOGICA» методичні рекомендації

Впровадження інформаційно-аналітичної системи управління плануванням та виконанням місцевих бюджетів дозволило оперативно взаємодіяти Мінфіну, ДПС, Казначейству, ОМС та учасникам бюджетного процесу на місцевому рівні. Як і будь-яка інша ІАС має свої правила реєстрації, перереєстрації, взаємодії її учасників. Розглянемо що таке ІАС «LOGICA», які правила встановлені щодо реєстрації та взаємодії користувачів та які НПА при цьому потрібно враховувати, які ІАС «LOGICA» рекомендації використовувати
12936

Благодійна допомога ОМС

Стаття присвячена питанню законного способу отримання благодійної допомоги органами місцевого самоврядування
17181

Касова книга — бланк | зразок

Касова книга слугує для узагальнення обліку готівкових операцій за день. Як правильно вести касову книгу у бюджетній установі? Чим відрізняється ведення касової книги в електронному вигляді? З’ясуємо разом
46126

Субвенція місцевим бюджетам

Субвенція – це виплата із державного бюджету місцевим бюджетам, яку надають лише на конкретні цілі. На що вона виділяється щороку – у цьому огляді.
68879

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді