Нотаріус оформлює довіреність на стандартному паперовому бланку та надає (поштою, у мессенжер, на флешку) pdf-файл довіреності зі своїм накладеним електронним підписом.
По-перше, це дуже зручно, зазначає Дмитро Дубілет. Уявіть, що вам потрібно терміново передати довіреність в інше місто (або навіть просто в інший район). І замість того, щоб передавати паперовий бланк поштою або їхати кудись, електронну довіреність скидаєте кому потрібно поштою або в мессенжер. Електронний файл передавати зручніше, особливо, якщо питання термінове.
По-друге, файли з е-підписами безпечніші. Адже частина випадків рейдерства трапляються саме через підроблені бланки довіреностей.
Можливо, в якийсь момент Мін’юст ухвалить, що для ризикових операцій паперові довіреності не підходять, і система прийматиме лише електронні. Це буде ще один крок у боротьбі з рейдерством.
Для впровадження цього рішення все є. У нотаріусів і так є е-підпис, вони і зараз можуть накладати його в кілька кліків на будь-які файли. Треба лише змінити пару рядків у законах і підзаконці. Мін’юст та Нотаріальна палата цим наразі займається.
Електронні довіреності (принаймні на першому етапі) будуть лише у додаток до паперових — зауважив Дмитро Дубілет.
З особистої сторінки у мережі Facebook Дмитра Дубілета