Електронні довіреності як додаток до паперових

Міністр Кабінету Міністрів України Дмитро Дубілет на своїй сторінці у Facebook розповів про запуск електронних довіреностей.

Електронні довіреності як додаток до паперових

Нотаріус оформлює довіреність на стандартному паперовому бланку та надає (поштою, у мессенжер, на флешку) pdf-файл довіреності зі своїм накладеним електронним підписом.

По-перше, це дуже зручно, зазначає Дмитро Дубілет. Уявіть, що вам потрібно терміново передати довіреність в інше місто (або навіть просто в інший район). І замість того, щоб передавати паперовий бланк поштою або їхати кудись, електронну довіреність скидаєте кому потрібно поштою або в мессенжер. Електронний файл передавати зручніше, особливо, якщо питання термінове.

По-друге, файли з е-підписами безпечніші. Адже частина випадків рейдерства трапляються саме через підроблені бланки довіреностей.

Можливо, в якийсь момент Мін’юст ухвалить, що для ризикових операцій паперові довіреності не підходять, і система прийматиме лише електронні. Це буде ще один крок у боротьбі з рейдерством.

Для впровадження цього рішення все є. У нотаріусів і так є е-підпис, вони і зараз можуть накладати його в кілька кліків на будь-які файли. Треба лише змінити пару рядків у законах і підзаконці. Мін’юст та Нотаріальна палата цим наразі займається.

Електронні довіреності (принаймні на першому етапі) будуть лише у додаток до паперових — зауважив Дмитро Дубілет.

З особистої сторінки у мережі Facebook Дмитра Дубілета

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Сумісники у Розрахунку з ПДФО та ЄСВ

Уклали трудовий договір із сумісником: за якими правилами відобразити в Додатках Д5 та Д1, коли донараховувати ЄСВ до мінімальної бази, як показати нараховані доходи в Додатку Д4/4ДФ до Розрахунку.
54809

Акт виконаних робіт – зразок

⭐️Установа, яка отримує від сторонньої юридичної особи роботи чи послуги, має їх належно оформити первинним документом. Таким документом є акт виконаних робіт або ж акт наданих послуг. ⭐️ Розповімо, як його правильно оформити, і наведемо зразок.
228902

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді