У середу на черговому засіданні Уряд встановив запобіжник, що захистить людей від коливань ціни на газ взимку в умовах потенційної відсутності транспортування газу українською ГТС. Для цього розробили програму «Гарантована ціна на газ».

Для учасників програми Уряд зобов’язав НАК «Нафтогаз України» зафіксувати ціну на газ на період опалювального сезону. Ціна буде на 7% менша, ніж у попередньому році.
«Уряд захищає людей під час опалювального сезону. Ми забезпечили стабільність на ринку природного газу в умовах потенційної відсутності транспортування газу українською газотранспортною системою. Щоб це не вплинуло негативно на ціну газу для споживачів, ми запроваджуємо можливість зафіксувати майбутню ціну через інструмент «контракт на майбутнє». Подібна практика поширена у світі, але тільки споживач обирає, скористатися пропозицією чи ні»,
— коментує рішення Уряду Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.
За умовами програми кожен споживач України з 01.01.2020 (громадяни та підприємства теплокомуненерго) до 01.05.2020 року автоматично стають учасниками програми. Відпускна ціна газу від НАК «Нафтогаз України» для них становитиме 6,96 грн за кубометр з ПДВ (без тарифів на транспортування до домогосподарства). Це рекордно низька ціна для опалювального сезону за останні два роки.
В усіх без винятку споживачів є вибір:
- залишитися в програмі;
- вийти з неї до 20.12.2019 і відмовитися від гарантованої ціни.
У разі виходу з програми «Гарантована ціна на газ» споживач буде оплачувати газ за місячною ціною, що складеться на ринку. Рішення приймає кожен споживач самостійно.
За інформацією Департаменту комунікацій Секретаріату КМУ
7 березня 2022 року в газеті «Голос України» № 48 було опубліковано Закон № 21181 та Закон № 21152 які прийнято на основі законопроєктів № 71253 та № 71214 відповідно. Закони набирають чинності з дати їх опублікування, тобто з 07.03.2022.
⚡️Зберігайте повний календар та строки подання форм державних статистичних спостережень та фінансової звітності на 2022 рік!
⚡️ Уряд значно розширив перелік закупівель товарів, робіт, послуг, які розпорядники можуть авансувати без будь-яких урядових обмежень. ✔️Отже, правила передоплати, в тому числі закупівлі періодики, на період карантину знову змінено.
З’ясуємо, як карантин в Україні та ділення на зони впливають на роботу бюджетних установ. Які карантинні обмеження маємо дотримувати для помаранчевої, червоної та жовтої зони у 2021 році, аби не наразитися на штрафи.
Ми живемо у часи змін та нестабільності: штормить як в Україні, так і в усьому світі. COVID-19, карантин, нові правки у закони. Бухгалтеру зараз як ніколи потрібно тримати руку на пульсі новин та не пропустити жодної зміни. Тож, щоб спростити вам пошуки у гуглі, зібрали 10 найактуальніших та корисних матеріалів.