Перевірки Держпраці стануть раптовими

Мінекономіки має намір оновити Порядок здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, виклавши його у новій редакції (далі — Порядок). З проєктом нового Порядку можна ознайомитись на офіційному веб-сайті Мінекономіки у підрозділі «Обговорення проектів документів» розділу «Документи» та надати свої пропозиції/зауваження.

Перевірки Держпраці стануть раптовими

Проєкт Порядку визначає, що вимоги Закону України «Про основі засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 № 877-V не поширюються на заходи державного контролю з питань виявлення неоформлених трудових відносин. Відповідно інспектор праці не повідомлятиме роботодавця про проведення перевірки, тобто перевірка стане для роботодавця неочікуваною (раптовою).

Кількість підстав для проведення інспекційних відвідувань зменшили і їх віднесли до підстав для проведення інспекційних відвідувань з питань виявлення неоформлених трудових відносин.

Також вилучили норму, за якою роботодавця не притягають до відповідальності, якщо він виконав припис у визначений ним строк.

Із проєкту постанови КМУ «Про внесення змін до Порядку здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю»

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Що робити, коли ревізори вважають незаконною передплату бухгалтерського видання

Отримайте поради від колишнього ревізора: ☑️ Як проаналізувати претензії? ☑️ Які аргументи підготувати? ☑️ Як надати письмове пояснення? 📝 Скачайте зразок пояснення ревізорам.
4772

Анкета про виконання головним бухгалтером бюджетником своїх повноважень – зразок заповнення

⚡️Триває оцінювання діяльності головних бухгалтерів. Публікуємо зразок анкети про виконання головним бухгалтером бюджетної установи своїх повноважень. Перевірте, чи коректно заповнили анкету у 2024 році, адже ще є час на виправлення.
84502

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді