У е-декларації зазначатимуть унікальний номер в ЄДДР

У е-декларації зазначатимуть унікальний номер в ЄДДР

З 01.01.2020 у декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (даліе-декларація), суб’єкт декларування зазначатиме відомості про свій унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (ЄДДР) та членів сім’ї.

НАЗК наразі готує зміни до підзаконних нормативно-правових актів для впровадження цієї новації. Форма е-декларації міститиме окремі комірки для зазначення унікального номеру запису в ЄДДР:

  • суб’єкта декларування — у розділі 2.1 «Інформація про суб’єкта декларування» е-декларації;
  • членів його сім’ї — у розділі 2.2 «Інформація про членів сім’ї суб’єкта декларування» е-декларації.

У разі відсутності у суб’єкта декларування або членів його сім’ї унікального номеру запису в ЄДДР, передбачається можливість обрання суб’єктом декларування відповідного значення у цій комірці.

Унікальний номер запису в ЄДДР — це послідовність з восьми та п’яти цифр, розділених знаком «-». Він незмінний при внесенні до ЄДДР відомостей у разі:

  • оформлення документів, якщо на цей час зазначена інформація не внесена до ЄДДР або змінилася;
  • реєстрації місця проживання чи місця перебування;
  • реєстрації актів цивільного стану;
  • за бажанням особи, якщо інформація про неї не внесена до ЄДДР.

Саме за таких підстав вносяться відомості до ЄДДР. Тож для внесення інформації до ЄДДР за власним бажанням суб’єкт декларування звертається до територіального органу/територіального підрозділу Державної міграційної служби за зареєстрованим місцем проживання.

За інформацією НАЗК

тест для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Повідомлення про суттєві зміни в майновому стані: хто, коли, як

Держорган НАЗК вимагає електронного декларування статків і подачі повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, аби запобігти корупції. Хто зобов’язаний подавати це повідомлення, за яких умов і коли?
6905

Дистанційна робота в держорганах, ОМС, бюджетних установах

Держслужбовці та працівники держорганів, ОМС, бюджетних установ мають право працювати дистанційно за умови наявності організаційних і технічних можливостей для виконання посадових обов’язків. Розглянемо чим потрібно керуватись та що зробити для впровадження дистанційної роботи.
16920

Органи місцевого самоврядування в Україні

Органи місцевого самоврядування (ОМС) – це виборні та інші органи територіальних громад, які мають повноваження вирішувати питання місцевого значення. Бухгалтер, який працевлаштовується у виконавчий орган місцевої ради, бюджетні установи, що фінансуються з місцевого бюджету, має розуміти не лише структуру установи, в якій працює, а й структуру ОМС, їх повноваження, у т. ч. щодо бюджету, отримання фінансування тощо. Розглянемо це детальніше.
105928

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді