Розмір штрафів зростуть — залежно розміру доходу винної особи

Для кваліфікації адміністративних і кримінальних правопорушень застосовуємо розмір податкової соціальної пільги, а для визначення штрафів — неоподатковуваний мінімум доходів громадян (17 грн).

Розмір штрафів зростуть — залежно розміру доходу винної особи

Та це мають змінити, зважаючи на законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зміни підходів застосування прожиткового мінімуму при визначенні розмірів заробітної плати та запровадження розміру штрафної ставки та розрахункової одиниці», який Мінсоцполітики оприлюднило для обговорення у розділі «Проєкти нормативних актів» свого офіційного вебсайту.

Тож для кваліфікації адміністративних і кримінальних правопорушень (замість розміру податкової соціальної пільги) застосовуватимемо розрахункову одиницю. Її розмір парламентарі затвердять у Держбюджеті на відповідний рік.

Розмір штрафів визначатимемо не з розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян (17 грн) як зараз, а з розміру штрафної ставки. Вона дорівнюватиме 0,3% середньомісячного доходу особи за рік, що безпосередньо передував року вчинення правопорушення, але не менше 17 грн. Тож вже можна констатувати, що розмір штрафу зросте для осіб, які мають дохід більше 6000 грн.

Із законопроєкту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зміни підходів застосування прожиткового мінімуму при визначенні розмірів заробітної плати та запровадження розміру штрафної ставки та розрахункової одиниці»

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Тимчасове заступництво головного бухгалтера: як оплатити

Головбух установи захворів, тож на час його хвороби головним призначено найдосвідченішого бухгалтера. У статті розповімо, як оформити та оплатити тимчасове виконання обов’язків головного бухгалтера
10425

Коди економічної класифікації видатків бюджету 2025: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
409158

Кошторис бюджетної установи – зразок складання та особливості

Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
180821

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді