Податкову накладну складатимемо по-новому

Податкову накладну складатимемо по-новому

З 01.01.2020 зміниться порядок заповнення табличної частини розділу Б податкової накладної, складеної за щоденними підсумками операцій. Її заповнюватимемо за загальним правилом — в розрізі номенклатури постачання товарів/послуг, тобто у графах:

  • 2 — зазначатимемо опис (номенклатуру) товарів/послуг продавця;
  • 3.1, 3.3 — код товару згідно з УКТ ЗЕД або код послуги згідно з ДКПП;
  • 4, 5 — одиницю виміру товару/послуги;
  • 6 — кількість (об’єм, обсяг) постачання товарів/послуг;
  • 7 — ціну постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ;
  • 8 — код ставки;
  • 10 — обсяг постачання (база оподаткування) без урахування ПДВ;
  • 11 — суму ПДВ.

Наразі графи 4, 5, 6 та 7 податкової накладної за щоденними підсумками операцій можна не заповнювати.

Із наказу Мінфіну «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 31 грудня 2015 року № 1307» від 17.09.2018 № 763

Податкову накладну складатимемо по-новому
Алла Воловенкоексперт Експертус Головбух
Повернули аванс за товари/послуги, змінили їх вартість або просто знайшли помилилку в реквізитах податкової накладної? У всіх випадках «врятує» розрахунок коригування. Ми пояснили, як скласти та зареєструвати його в електронному реєстрі податківців без проблем та відповіли на 5 актуальних запитань читачів.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок коригування до податкової накладної: зразок і порядок складання

Розрахунок коригування дає змогу внести зміни до вже зареєстрованої податкової накладної. У консультації знайдете бланк розрахунку коригування 2024 та приклади його заповнення.
121132

Порядок складання податкової декларації з ПДВ

Розглянемо оновлену форму податкової декларації з ПДВ. У консультації знайдете, як заповнити всі рядки чинної ПДВ-декларації, приклад заповнення чинної декларації з ПДВ, а також інформацію про найбільш уживані додатки до ПДВ-декларації у бюджетників – Д1 та Д6.
68088

ПДВ 2024 для бюджетних установ

Бюджетні установи теж можуть бути платниками ПДВ. Які зміни щодо ПДВ настали у 2024 році, зміни у ставках ПДВ 2024, про податкову накладну та податкову декларацію з ПДВ 2024, про необ’єктні та звільнені від ПДВ операції бюджетників, про особливості обліку цього податку у бюджетників – у даному огляді.
3115

ПДВ 2023 для бюджетних установ

Бюджетні установи теж можуть бути платниками ПДВ. Які зміни щодо ПДВ настали у 2023 році, зміни у ставках ПДВ 2023, про нову податкову накладну та податкову декларацію з ПДВ 2023, про необ’єктні та звільнені від ПДВ операції бюджетників, про особливості обліку цього податку у бюджетників – у даному огляді.
49455

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді