За новою нормою мінімальний розмір посадового окладу на відповідний рік затверджуватимуть урядовці виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевих бюджетів. Його відв’яжуть від розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня календарного року та затвердять у Держбюджеті на відповідний рік.

Про це йдеться у законопроєктах:
- «Про внесення зміни до розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України щодо мінімального розміру посадового окладу»;
- «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зміни підходів застосування прожиткового мінімуму при визначенні розмірів заробітної плати та запровадження розміру штрафної ставки та розрахункової одиниці».
Мінімальний розмір посадового окладу Уряд визначатиме для:
- працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери;
- працівників державних органів, органів прокуратури, суддів;
- військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу.
Ознайомитись з цими документами можна на офіційному вебсайті Мінсоцполітики у розділі «Проєкти нормативних актів» та подати свої зауваження/пропозиції.
Із законопроєктів «Про внесення зміни до розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України щодо мінімального розміру посадового окладу»
та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зміни підходів застосування прожиткового мінімуму при визначенні розмірів заробітної плати та запровадження розміру штрафної ставки та розрахункової одиниці»
Як викладачі закладів вищої освіти отримують зарплату у 2025 році? У статті ви знайдете оновлену тарифну сітку, інформацію про доплати, надбавки, погодинну оплату праці, а також приклади розрахунку заробітної плати для різних посад
Надбавки до заробітної плати в бюджетних установах – звична справа. Розповімо докладно про види надбавок, умови встановлення надбавок, розміри надбавок окремим категоріям працівників бюджетних установ.
Єдина тарифна сітка або ЄТС визначає посадові оклади бюджетників у 2025 році. Порахуємо зарплати деяких бюджетників на прикладі вищої школи.
Працівники бюджетних установ часто мають виконувати обов’язки інших — тимчасово відсутніх або відсторонених. Як оформити та нарахувати доплату за виконання обов’язків тимчасово відсутнього/відстороненого працівника? Від окладу за якою посадою встановлювати доплату? Пояснюємо на прикладі робочої ситуації.
Розглянемо, в які терміни та як відбувається нарахування авансу в бюджетних установах, який ще можна назвати зарплатою за першу половину місяця. У статті приклади, алгоритми, зразки – беріть у роботу.