Мінімальний розмір посадового окладу визначатиме Уряд

За новою нормою мінімальний розмір посадового окладу на відповідний рік затверджуватимуть урядовці виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевих бюджетів. Його відв’яжуть від розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня календарного року та затвердять у Держбюджеті на відповідний рік.

Мінімальний розмір посадового окладу визначатиме Уряд

Про це йдеться у законопроєктах:

  • «Про внесення зміни до розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України щодо мінімального розміру посадового окладу»;
  • «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зміни підходів застосування прожиткового мінімуму при визначенні розмірів заробітної плати та запровадження розміру штрафної ставки та розрахункової одиниці».

Мінімальний розмір посадового окладу Уряд визначатиме для:

  • працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери;
  • працівників державних органів, органів прокуратури, суддів;
  • військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу.

Ознайомитись з цими документами можна на офіційному вебсайті Мінсоцполітики у розділі «Проєкти нормативних актів» та подати свої зауваження/пропозиції.

Із законопроєктів «Про внесення зміни до розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України щодо мінімального розміру посадового окладу»

та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зміни підходів застосування прожиткового мінімуму при визначенні розмірів заробітної плати та запровадження розміру штрафної ставки та розрахункової одиниці»

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Індексація зарплати 2024

З 01.01.2024 буде відновлено дію Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.1991 № 1282-XII (далі – Закон № 1282) і, відповідно, Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2023 № 1078 (далі – Порядок № 1078).
1401

Грошове забезпечення військовослужбовців 2024

Як правильно обчислити грошове забезпечення військовослужбовців 2024 року, у якому розмірі нарахувати, які виплати входять до нього, коли і де виплачувати, як оподатковувати — дізнаєтеся з даної публікації.
7287

Погодинна оплата праці: особливості

Як впровадити погодинну оплату праці, які показники необхідні для розрахунку зарплати за такої оплати праці, як бути з мінімалкою та мінімальною базою ЄСВ, як оплачується погодинна викладацька робота? Відповіді – у даному огляді.
71171

Соціальні стандарти 2024

Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.
742