Для місцевих бюджетів Мінфін змінив бюджетну класифікацію

Мінфін привів бюджетну класифікацію місцевого бюджету у відповідність з Держбюджетом-2020 та затвердив:

  • структуру кодування Програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету;
  • типову відомчу класифікацію видатків та кредитування місцевого бюджету;
  • типову програмну класифікацію видатків та кредитування місцевого бюджету.

Для місцевих бюджетів Мінфін змінив бюджетну класифікацію

Так, код бюджетної програми має сім знаків, з яких:

  • перші два — ознака головного розпорядника бюджетних коштів (код Типової відомчої класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету);
  • третій — відповідальний виконавець бюджетної програми у системі головного розпорядника (якщо відповідальним виконавцем бюджетної програми є безпосередньо головний розпорядник бюджетних коштів, третім знаком коду проставляється цифра «1», для визначення інших відповідальних виконавців використовують цифри від «2» до «9» в межах одного головного розпорядника);
  • четвертий — сьомий — номер бюджетної програми (код Типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету (ТПКВК МБ), який має відповідність коду Функціональної класифікації видатків та кредитування бюджету (КФКВК). При цьому код ТПКВК МБ, який не має відповідності коду КФКВК, не застосовують).

У Типовій програмній класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів Мінфін замінив окремі позиції, окремі позиції виключив та доповнив новими.

Із наказу Мінфіну «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 20 вересня 2017 року № 793» від 16.12.2019 № 539

Для місцевих бюджетів Мінфін змінив бюджетну класифікацію
Іван ЛЕВАДСЬКИЙ,експерт з бухобліку та оподаткування в бюджетній сфері, Київ
Триває перезавантаження влади. Про те, яких змін зазнають класифікація посад держслужбовців, оплата їхньої праці, процедури оцінювання, інформування та звільнення, а також хто з держслужбовців тепер працюватиме за контрактом — розповімо детальніше.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Програмна класифікація видатків: обираємо назву бюджетної програми

У бюджетному процесі застосовують програмно-цільовий метод. Суть його полягає в управлінні коштами місцевого бюджету для досягнення конкретних результатів, цілей, вирішення проблем місцевої громади. При цьому оцінюють ефективність використання коштів місцевого бюджету на кожній стадії бюджетного процесу. Основним елементом цього методу є бюджетна програма.
1558

Особливості складання розрахунків до проєктів місцевих бюджетів на 2025 рік

Проєкт місцевого бюджету на 2025 рік має ґрунтуватись на розрахунках місцевих фінансових органів, бюджетних запитах головних розпорядників коштів місцевого бюджету та показниках, що стосуються місцевих бюджетів та які будуть закладені у проєкт Держбюджету на 2025 рік. Їх містять особливості складання розрахунків місцевих бюджетів, які Мінфін доводить до місцевих фінансових органів згідно зі статтею 75 Бюджетного Кодексу.
1436

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами – як заповнити

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами форма 7д та 7 м подається як місячний, квартальний та річний за кожним з фондів окремо. Експертне пояснення щодо заповнення допоможе здати звіт без помилок.
38697

Методика розподілу орендної плати в ОМС

Здавання майна в оренду – типова господарська операція, але у бюджетників вона має спеціальне законодавче регулювання. З’ясуємо, куди має надходити орендна плата – до самих ОМС чи до доходної частини місцевого бюджету, а також, як на практиці виглядає методика розподілу орендної плати.
5033

Облік внесків до статутного капіталу комунальних підприємств ОТГ

Облік внесків до статутного капіталу КП – що буде в обліку та фінансовій звітності, як обліковується вартість внеску на дату його здійснення та на дату балансу. Ці та інші питання – у даному огляді.
28963

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді