Чому уповноважені особи замовника надаватимуть персональні дані

За оновленою редакцією Закону про публічні закупівлі, що запрацює із 19 квітня 2020 року, зміняться вимоги щодо закупівель уповноваженими особами. Зокрема, під час користування електронною системою закупівель (ЕСЗ) уповноважені особи:

  • вноситимуть до системи актуальні персональні дані;
  • надаватимуть згоду на їх оброблення;
  • оновлюватимуть персональні дані у разі зміни.

Чому уповноважені особи замовника надаватимуть персональні дані

Персональні дані, внесені уповноваженою особою до ЕСЗ, не оприлюднюватимуть.

Персональні дані уповноважених осіб потрібні, аби забезпечити функцію контролю над публічними закупівлями. Появу такої законодавчої вимоги спричинили проблеми, що виникали останнім часом в аудиторів, коли вони складали протоколи про адміністративне правопорушення. А завдяки новій законодавчій вимозі аудитори зможуть отримати персональні дані уповноважених осіб із ЕСЗ.

Якщо ж внести недостовірні персональні дані або не оновити їх у разі зміни, можна очікувати на штраф. Адже стаття 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КпАП) передбачає за це адмінвідмовідальність — від 25 500 грн до 51 000 грн.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

ТОП-3 способи визначення та призначення уповноваженої особи

Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.
3539

Протокол тендерного комітету – зразок

Протокол тендерного комітету – це документ, яким оформлюють рішення, прийняті на засіданні тендерного комітету. З’ясуємо, як правильно його скласти.
34661

Спрощені закупівлі – алгоритм роботи

Спрощені закупівля – це вид закупівель, що є результатом нормативного урегулювання допорогових закупівель. Головними ознаками спрощеної процедури закупівлі є необтяжливий алгоритм проведення та мінімальна кількість документів, які мають надати учасники. А звідси – можливість швидко закупити необхідні товари, роботи чи послуги.
5585

Посадова інструкція фахівця з публічних закупівель

Що повинен знати фахівець з публічних закупівель, які він має права, завдання та обов’язки і яку відповідальність нестиме у разі порушення — визначає посадова інструкція фахівця з публічних закупівель. Наведемо її зразок.
29030

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді