Як відображати донарахування індексації за попередні періоди у Звіті з ЄСВ?

Податківці пояснили як слід відображати донарахування індексації за попередні періоди у Звіті з ЄСВ.

Процедура нарахування і сплати єдиного внеску визначена Інструкцією про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженою наказом МФУ від 20.04.2015 № 449.

Усе про заповнення Звіту з ЄСВ

Правила формування та подання звіту з ЄСВ встановлено Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженим наказом МФУ від 14.04.2015 № 435 (далі — Порядок).

Абзацом першим пункту 9 розділу Порядку передбачено, що

Таблиця 6 додатка 4 до Порядку призначена для формування страхувальником у розрізі кожної застрахованої особи відомостей про суми нарахованої їй заробітної плати (доходу) у звітному місяці (абз.1 п.9 розд. IV Порядку).

Складаємо правильно податковий розрахунок за формою 1дф

Якщо працівнику в поточному місяці нараховано індексацію за попередні періоди, то нарахування ЄСВ на ці суми слід відображати у місяці його фактичного нарахування (поточному) без віднесення до відповідних місяців, за які проведено таке нарахування.

Джерело: Лист ДФСУ від 03.10.2017 №16871/5/99-99-13-02-01-16

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Виправлення помилок поточного періоду

Виправлення помилок поточного періоду – завдання для бухгалтера, який також виправляє помилки у бухобліку та фінзвітності. Розглянемо способи та приклади виправлення помилок у фінзвітності
2976

Бюджетні кошти на Є-дата

Дізнайтеся нюанси та строки оприлюднення інформації про використання бюджетних коштів на веб-порталі Є-data, аби уникнути штрафів і відповідальності за Є-data 2024 року.
100071

Як розрахувати середньооблікову кількість штатних працівників

Коли справа доходить до подання звітності, у бухгалтера постають питання. Адже є сумісники, декретниці, нові працівники й ті, що звільнилися. Давайте розглянемо, як розраховується середньооблікова кількість штатних працівників.
51267

Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ

Зарплатний звіт – це об’єднаний звіт з ЄСВ, ПДФО та військового збору. У даній консультації приділимо більше уваги загальним питанням, заповненню основної частини звіту та тих додатків, які стосуються ЄСВ. Також тут можна скачати бланк звіту, його додатків та зразки їх заповнення.
81588

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді