Донарахували відпускні — що з лікарняним

ФСС роз’яснило (лист від 24.12.2019 № 2626-03-7), що суму допомоги по тимчасовій непрацездатності обчислюють на підставі відомостей, які включені до звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (звіту з ЄСВ).

Донарахували відпускні — що з лікарняним

Якщо бухгалтер обчислив суму допомоги по тимчасовій непрацездатності, а в наступному місяці виявив помилку у розрахунку відпускних, що увійшли до виплат розрахункового періоду і на основі яких визначено суму допомоги, донарахована сума відпускних не впливає на розмір вже нарахованої допомоги.

Це пов’язано з тим, що Порядок обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затверджений постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266, не передбачено проведення перерахунку вже обчисленої середньої заробітної плати у разі зміни розміру виплати розрахункового періоду.

Із листа ФСС від 24.12.2019 № 2626-03-7

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Нарахування лікарняного новоприйнятому працівнику: приклади розрахунків

Працівника щойно прийняли на роботу, а він захворів і подав до установи лікарняний листок. Бухгалтер має обчислити допомогу за цим лікарняним так, щоб не дати шансів перевіряючим із ПФУ чи Держпраці оштрафувати установу. Тож як правильно розрахувати лікарняні новоприйнятому працівнику, якщо відпрацьовано менше місяця або менше 6 місяців?
13889

Е-лікарняний за сумісництвом 2024 на прикладах

Робота за сумісництвом – працівник має виконувати таку роботу у вільний від основної роботи час. Як обчислити е-лікарняні суміснику з урахуванням змін, які сталися з 01 січня 2024 року, – у даній консультації.
72579

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
47725

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді