Парламент прийняв закон про моніторинг публічних закупівель

ВРУ прийняла закон про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законів України щодо здійснення моніторингу закупівель (законопроект № 4738-д).

Прийняте рішення дозволить органами державного фінансового контролю проводити ефективний моніторинг закупівлі з метою попередження порушень у сфері закупівель та дотримання замовниками законодавства на всіх стадіях закупівлі.

Моніторинг публічних закупівель — уже скоро за законом

Відтак моніторинг забезпечуватиме попередній контроль, за наслідками якого орган державного фінансового контролю повідомлятиме замовника про допущені ним порушення під час проведення закупівлі.

Ознаки порушень виявлятимуть на підставі:

а) даних автоматичних ризик-індикаторів

б) інформації, отриманої від органів влади

в) повідомлень у засобах масової інформації

г) виявлених органом державного фінансового контролю ознак порушень законодавства в електронній системі закупівель.

Розмір мінімальної зарплати 2018

Окрім того, Закон запроваджує:

  • автоматичні ризик-індикатори
  • вичерпний перелік підстав для проведення моніторингу закупівель
  • обов’язкову публікацію інформації в електронній системі закупівель про початок і закінчення моніторингу, про результати його проведення, про обмін інформацією між органом державного фінансового контролю та замовником на всіх етапах проведення моніторингу
  • принцип не втручання контролюючого органу у процес проведення закупівель
  • чіткий розподіл функцій органів влади уповноважених на проведення контролю у сфері публічних закупівель.

Заповнюємо форму річного плану закупівель

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

ТОП-3 способи визначення та призначення уповноваженої особи

Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.
3579

Протокол тендерного комітету – зразок

Протокол тендерного комітету – це документ, яким оформлюють рішення, прийняті на засіданні тендерного комітету. З’ясуємо, як правильно його скласти.
34687

Спрощені закупівлі – алгоритм роботи

Спрощені закупівля – це вид закупівель, що є результатом нормативного урегулювання допорогових закупівель. Головними ознаками спрощеної процедури закупівлі є необтяжливий алгоритм проведення та мінімальна кількість документів, які мають надати учасники. А звідси – можливість швидко закупити необхідні товари, роботи чи послуги.
5604

Посадова інструкція фахівця з публічних закупівель

Що повинен знати фахівець з публічних закупівель, які він має права, завдання та обов’язки і яку відповідальність нестиме у разі порушення — визначає посадова інструкція фахівця з публічних закупівель. Наведемо її зразок.
29060

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді