Організація роботи бухгалтерської служби
Уряд змінив порядок та умови надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам. Зокрема, змінив заклади освіти, які фінансують за рахунок освітньої субвенції в частині видатків на оплату праці з нарахуваннями педпрацівників цих закладів.

Окрім цього, Уряд дозволив спрямовувати залишки коштів освітньої субвенції на оплату заходів, пов’язаних із забезпеченням пожежної безпеки.
Якщо раніше заклад освіти погоджував з МОН закупівлю підручників і посібників (у т. ч. електронних), у 2020 році їх придбаватимуть без погодження МОН.
Обсяг субвенції, що спрямовується на оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників інклюзивно-ресурсних центрів, як і раніше, ОДА розподілятиме між місцевими бюджетами, але не щомісячно.
Ці новації застосовуватимемо з 01.01.2020 після набрання чинності постанови.
Із постанови КМУ «Про внесення змін до Порядку та умов надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам» від 19.02.2020 № 137
► Перевірки Держаудитслужби ► Перевірки ФСС ► Урядова реформа трудового законодавства: готуємося до змін, що стосуються кожного ► Відрядження без проблем ► Проблемні звільнення, що спричиняють фінансові санкції для бухгалтера, кадровика та директора
Яких порушень найчастіше припускаються розпорядники та одержувачі бюджетних коштів? Чим може завершитися перевірка, якщо аудитори виявляють серйозні недоліки у використанні бюджетних ресурсів? У статті розповідаємо, які помилки притаманні одержувачу та чому це може стати головним болем розпорядника бюджетних коштів.
Місцеві бюджети з державного бюджету отримують трансферти на спільні цільові програми. Освітня субвенція – це один з таких трансфертів. Про умови її отримання та перелік витрат, на які можна витрачати кошти освітньої субвенції – у цьому огляді
Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації або утворення бюджетної установи. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.