Сьогодні прийнято проєкт Закону 3220 про зміни до ПКУ. Він направлений на підтримку платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби COVID-19.
Зокрема Законом передбачено:
1. Мораторій на штрафні санкції за порушення податкового законодавства у період з 1 березня по 31 травня 2020 року.
Увага! Правило не стосується ПДВ, акцизного податку та рентної плати;
2. Мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок на період з 18 березня по 31 травня 2020 року.
Увага! Перевірки, розпочаті до 18 березня 2020 року зупиняються на період до 31 травня 2020 року. Оновлений план-графік для планових перевірок мають оприлюднити до 30 березня;
3. Річну декларацію про майновий стан і доходи за 2019 рік можна подати до 1 липня 2020 року. Податкове зобов’язання можна сплатити до 1 жовтня 2020 року;
4. Звільнено від сплати плати за землю на період з 1 березня року по 30 квітня 2020 року. Податок не нараховується і не сплачується!
5. Звільнено від податку на нерухоме майно, нежитлову нерухомість на період з 1 березня по 30 квітня 2020 року.
За матеріалами ВРУ
► Ревізії фінансової діяльності установи ► Облік активів та зобов’язань за нацстандартами ► Інвентаризація майна, активів і зобов'язань ► Звітність
Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт за № 12000 «Про Державний бюджет України на 2025 рік» враховуючи пропозиції комітету ВРУ з питань бюджету. Наразі документ готується на підпис. Після підписання главою держави та офіційного оприлюднення тексту закону, він набере чинності з 01.01.2025. У статті поговоримо про основні показники Держбюджету 2025.
Як розрахувати відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах? Скачайте Договір відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах.
У бюджетному процесі застосовують програмно-цільовий метод. Суть його полягає в управлінні коштами місцевого бюджету для досягнення конкретних результатів, цілей, вирішення проблем місцевої громади. При цьому оцінюють ефективність використання коштів місцевого бюджету на кожній стадії бюджетного процесу. Основним елементом цього методу є бюджетна програма.
Реєстрація бюджетних зобов’язань: ➤ термін реєстрації ➤ підтвердні документи для реєстрації ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних зобов’язань ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних фінансових зобов’язань.
Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2024 року та їх застосування – у цьому огляді.