НАЗК повідомило, що 17 березня набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 17.03.2020 № 530.
Ним, зокрема, внесено зміни до Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VII — у 2020 році продовжили до 1 червня термін подання щорічних е-декларацій та е-декларацій після звільнення.
Окрім цього, суб’єктів декларування, які у період до 01.06.2020 не мали можливості подати е-декларацію перед звільненням або повідомлення про суттєві зміни у майновому стані у зв’язку із встановленням на території їх проживання карантинно-обмежувальних заходів, звільнили від відповідальності за несвоєчасне подання такої е-декларації чи повідомлення у зазначений період.
Із офіційного веб-сайту НАЗК
► Перевірки Держаудитслужби ► Перевірки ФСС ► Урядова реформа трудового законодавства: готуємося до змін, що стосуються кожного ► Відрядження без проблем ► Проблемні звільнення, що спричиняють фінансові санкції для бухгалтера, кадровика та директора
Форма № 4-ПН стосується масового вивільнення працівників. Перевірте, чи ви маєте звітувати за нею та вчасно подайте звіт. Зразок заповнення від експерта - у статті
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.