СКАЧАТИ ПАМ’ЯТКУ: Міфи і правда про коронавірус
З огляду на це Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (Covid-19)» від 17.03.2020 № 530-IX.
Він вносить зміни до Закону України «Про торгово-промислові палати в Україні». А саме у частині 2 статті 14-1 чітко прописує, що «карантин, впроваджений Кабінетом Міністрів України», належить до форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили; далі — форс-можорні обставини ).
Як тепер діяти суб’єктам господарювання — роз’яснює ТПП України.
- Сторона, для якої виникли ці обставини, зобов’язана у будь-якій формі повідомити про їх виникнення іншу сторону.
- Щоб урегулювати відносини сторін за договорами, слід укласти додаткові угоди до договору про перенесення строків зобов’язань. Це автоматично усуне порушення строків виконання договірних зобов’язань та не потребуватиме засвідчення форс-мажорних обставин ТПП України або уповноваженою нею регіональною ТПП
- Сертифікат про форс-мажорні обставини є підставою для звільнення від відповідальності за невиконання/неналежного виконання зобов’язань на територіїУкраїни.
- Щоб за потреби отримати Сертифікат у зв’язку з введеним карантином, слід подати до ТПП України заяву — за стандартною процедурою засвідчення форс-мажорних обставин, встановленою Регламентом, затвердженим рішенням Президії ТПП України від 18.12.2014 № 44(5).
- ТПП України спрощує подачу заяв — їх можна подавати в електронному варіанті на офіційні електронні адреси регіональних ТПП. Разом із заявою слід подати мінімальний пакет документів — копію договору, копії наказу (розпорядження) та повідомлень (сповіщення іншої сторони).
Не належить до форс-мажорних обставин:
- зростання офіційного та комерційного курсів іноземної валюти до національної валюти;
- дефолт;
- фінансова та економічна криза;
- відсутність у боржника необхідних коштів;
- недодержання/порушення своїх обов'язків контрагентом боржника;
- відсутність на ринкупотрібних для виконання зобов’язання товарів.
За матеріалами офіційного сайту ТПП України
►Організація закупівельної роботи з урахуванням змін ►Порядок проведення спрощених закупівель ►Закупівлі на суму до 50 тис. грн ►Алгоритм проведення процедури відкритих торгів ►Договір про закупівлю ►Державне регулювання та контроль у сфері закупівель ■ КІЛЬКІСТЬ МІСЦЬ ОБМЕЖЕНА■