Спрощення проведення закупівель для протидії коронавірусу – заклик до Уряду

Організація роботи бухгалтерської служби

ДП «Прозорро» та департамент публічних закупівель Мінекономіки звернулися до Уряду з проханням спростити проведення закупівель для протидії COVID-19.

Спричинила таке звернення прийнята на виконання антикоронавірусного закону постанова КМУ «Деякі питання закупівлі товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19) на території України» від 20.03.2020 № 225 (далі – Постанова № 225).

Спростити проведення закупівель для протидії коронавірусу – заклик до Уряду

Постанова № 225 передбачає, що замовник має:

  • опублікувати в Prozorro оголошення про закупівлю разом з технічною специфікацією товару, що закуповує.
  • перевірити, зокрема, чи не внесений потенційний постачальник до реєстру корупціонерів та чи не вчиняв узгоджені антиконкурентні дії на торгах;
  • провести переговори з учасником;
  • укласти договір про закупівлю з постачальником товару не раніше ніж через 48 годин з моменту публікації інформації про закупівлю.

А оскільки замовники будуть змушені чекати дві доби для закупівлі життєво необхідних товарів, це не полегшує проведення критично важливих закупівель. До того ж Постанова № 225 створює ризик нестачі необхідних ліків, засобів індивідуального захисту та обладнання. А надмірний контроль шкодитиме ефективній протидії поширенню коронавірусний інфекції.

Крім того, аби дотримати вимог Постанови № 225, потрібні технічні зміни в електронну систему публічних закупівель. А це зовсім унеможливить закупівлі для протидії COVID-19 найближчим часом.

Тож ДП «Прозорро» та департамент публічних закупівель Мінекономіки закликали Уряд повернутися до попередньо розробленої редакції документа, яка давала змогу замовникам проводити закупівлі потрібного за один день.

Джерело: офіційний сайт ДП «Прозорро»

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

ТОП-3 способи визначення та призначення уповноваженої особи

Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.
3559

Протокол тендерного комітету – зразок

Протокол тендерного комітету – це документ, яким оформлюють рішення, прийняті на засіданні тендерного комітету. З’ясуємо, як правильно його скласти.
34674

Спрощені закупівлі – алгоритм роботи

Спрощені закупівля – це вид закупівель, що є результатом нормативного урегулювання допорогових закупівель. Головними ознаками спрощеної процедури закупівлі є необтяжливий алгоритм проведення та мінімальна кількість документів, які мають надати учасники. А звідси – можливість швидко закупити необхідні товари, роботи чи послуги.
5599

Посадова інструкція фахівця з публічних закупівель

Що повинен знати фахівець з публічних закупівель, які він має права, завдання та обов’язки і яку відповідальність нестиме у разі порушення — визначає посадова інструкція фахівця з публічних закупівель. Наведемо її зразок.
29041

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді