СКАЧАТИ ПАМ’ЯТКУ: Міфи і правда про коронавірус
НБУ повідомив, що переніс строк запровадження роботи системи електронних платежів Національного банку України (далі — СЕП) у режимі 23/7. Це зумовлено розумінням труднощів, які виникли у персоналу банків y зв’язку із встановленням на території України карантину та заходами щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19.

Новий регламент роботи СЕП буде запроваджено через 30 календарних днів із дня закінчення карантину. НБУ повідомить про це додатково.
Нагадаємо, що раніше Національний банк планував перехід СЕП на розширений регламент роботи з 01.04.2020, що передбачало доступність системи для проведення міжбанківських платежів 23 години на добу 7 днів на тиждень.
Із офіційного веб-сайту НБУ
Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації або утворення бюджетної установи. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
Господарський кодекс скасували? Так, ЗУ про скасування господарського кодексу чинний з 28.02.2025. Щоб не заплутатися в змінах – читайте пояснення експерта
Бюджетні установи хоча й знаходяться на державному утриманні, але мають право, а часто й нагальну необхідність заробляти шляхом надання платних послуг. В консультації про те, якими можуть бути ці послуги, правила їхнього надання, ціноутворення, оподаткування, застосування РРО та відображення в бухгалтерських проведеннях.