Чи можна працівника відправити у відпустку на карантин без його згоди?

Ні! Це порушення, яке буде предметом перевірки Держпраці після закінчення карантину (на час карантину перевірки, як відомо, заборонені). В усіх випадках має бути письмова заява працівника, у т.ч. й на відпустку за «свій рахунок». Виняток, коли можна без заяви, – працівник іде у щорічну відпустку за раніше затвердженим графіком відпусток (може якраз співпасти з карантинним періодом).

Як запровадити дистанційну роботу

Чи можна працівника відправити у відпустку на карантин без його згоди?

Порушенням також вважається і тиск на працівника, щоб він таку заяву написав. Інспектори Держпраці під час карантину у телефонному режимі та через електронну пошту збирають скарги від працівників на своїх роботодавців.

відпустка на дітей заява

Статті за темою

Усі статті за темою

Строковий трудовий договір для працівника – зразок

Щоб замінити тимчасово переведеного або відстороненого працівника, а також вчасно регулювати кількість працівників в установі залежно від обсягу надаваних послуг роботодавець може приймати працівника на роботу за строковим трудовим договором (або контрактом).
74590

Довідка про трудовий та страховий стаж

Отримати довідку ПФУ про трудовий та страховий стаж можуть і працівник, і роботодавець. Розкажемо, як це зробити онлайн, як рахувати стаж за цією довідкою.
21908

Доповідна записка – бланк та зразок

✔️Доповідна записка – це документ, який інформує керівника вищого рівня щодо ситуації, яка склалася, певні події, результати роботи. Як скласти доповідну записку? Які є вимоги щодо її змісту? Наведемо зразки для різних робочих ситуацій.
93933

Довідка ОК-5 для підтвердження страхового стажу

Якщо працівник працює менше року чи шести місяців і захворів, бухгалтеру аби правильно нарахувати допомогу по тимчасовій непрацездатності чи допомогу по вагітності та пологах потрібно знати страховий стаж працівника. Розглянемо чим потрібно підтверджувати страховий стаж та чи потрібно вимагати від працівника довідку за формою № ОК-5.
35454

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді