Квітневі зміни до КЗпП: законопроєкт № 3275

Як запровадити дистанційну роботу

Учора, 30.03.2020, на позачерговому засіданні Верховна Рада України прийняла закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)» (законопроєкт № 3275).

Гнучкий режим робочого часу, дистанційна (надомна) робота і оплата простою

Ним, зокрема, внесено зміни до КЗпП, в якому визначено:

Гнучкий режим робочого часу — це форма організації праці, якою допускається встановлення режиму роботи, що є відмінним від визначеного правилами внутрішнього трудового розпорядку, за умови дотримання встановленої денної, тижневої чи на певний обліковий період (два тижні, місяць тощо) норми тривалості робочого часу.

Дистанційна (надомна) робота — це така форма організації праці, коли робота виконується працівником за місцем його проживання чи в іншому місці за його вибором у т. ч. за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій, але поза приміщенням роботодавця.

Визначено, що трудовий договір укладається обов’язково в письмовій формі у разі дистанційної (надамної) роботи. На час загрози поширенню епідемії, пандемії та/або на час загрози військового, техногенного, природного чи іншого характеру умова про дистанційну (надомну) роботу та гнучкий режим робочого часу може встановлюватися у наказі (розпорядженні) власника або уповноваженого ним органу без обов’язкового укладення у письмовій формі трудового договору про дистанційну (надомну) роботу.

Окрім цього уточнили, що час простою не з вини працівника, в т. ч. на період оголошення карантину встановленого Урядом, оплачуємо з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).

Наразі закон готується на підпис Президентом України.

Із картки законопроєкту № 3275 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)»

тест для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Штатний розпис 2024

Окремі форми штатного розпису змінили, кого це стосується, яку форму штатного розпису обрати та як заповнити розглянемо далі у публікації.
150575

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді