Хто виграє від нових ініціатив посилення соціального захисту населення

За словами міністра соціальної політики Марії Лазебної, враховуючи складну економічну ситуацію, викликану розповсюдженням коронавірусної інфекції в Україні, Міністерство соціальної політики прийняло рішення про посилення програми соціального захисту населення.

Впроваджуються нові ініціативи, спрямовані на посилення соціального захисту населення

Була затверджена низка заходів, спрямованих, в першу чергу, на допомогу українцям, які втратили роботу, а саме:

  • Одноразова допомога для 10,6 млн українців, що не враховуватиметься при призначенні субсидії. Сума такої допомоги складатиме 1000 грн на громадянина.
  • З 1 травня пенсіонерам від 80 років проведуть індексацію пенсій на 11% та встановлять розмір щомісячної доплати. Державою для цього було виділено 1,5 млн грн.
  • 3,2 млн домогосподарств отримають додаткову компенсацію на оплату окремих комунальних послуг, а також населення матиме можливість отримання субсидій на сплату комунальних послуг в спрощеному порядку.
  • Починаючи вже з квітня, Мінсоцполітики надасть близько 30 мільярдів гривень на виплату пенсій і соціальних допомог, а також 98 мільйонів гривень – на придбання технічних та інших засобів реабілітації для певних категорій громадян.

«Уряд докладатиме максимальних зусиль для того, щоб громадяни України відчували себе соціально захищеними в умовах посилення глобальної економічної кризи та поширення вірусу COVID-19. Особливо це стосується підтримки пенсіонерів та інших соціально вразливих категорій населення», - зауважила міністр Лазебна.

СКАЧАТИ ПАМ’ЯТКУ: Міфи і правда про коронавірус

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Прожитковий мінімум 2024

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
5224

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
47945

Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії

Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії: ➤ бланк 2024 року ➤ коли подавати довідку ➤ хто складає довідку ➤ звідки брати відомості для довідки ➤ які виплати вносити у довідку
70419

Призначення і виплата грошової допомоги військовослужбовцю у разі інвалідності або втрати працездатності

Експерти детально пояснюють, за яких умов призначають та виплачують одноразову грошову допомогу у разі інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовцю.
909

Розрахунок пенсії в Україні – 2024

На розмір пенсії впливають зараз страховий стаж, середня зарплата в Україні та фактична зарплата (дохід), який раніше отримував працівник і сплачував з нього соціальний внесок. Також існує й механізм автоматичного перерахунку пенсій (індексації), який враховує інфляцію та зростання середньої зарплати. Розглянемо, як визначається розмір пенсії та вплив на цей розрахунок середньої зарплати.
62634

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді