Хто виграє від нових ініціатив посилення соціального захисту населення

За словами міністра соціальної політики Марії Лазебної, враховуючи складну економічну ситуацію, викликану розповсюдженням коронавірусної інфекції в Україні, Міністерство соціальної політики прийняло рішення про посилення програми соціального захисту населення.

Впроваджуються нові ініціативи, спрямовані на посилення соціального захисту населення

Була затверджена низка заходів, спрямованих, в першу чергу, на допомогу українцям, які втратили роботу, а саме:

  • Одноразова допомога для 10,6 млн українців, що не враховуватиметься при призначенні субсидії. Сума такої допомоги складатиме 1000 грн на громадянина.
  • З 1 травня пенсіонерам від 80 років проведуть індексацію пенсій на 11% та встановлять розмір щомісячної доплати. Державою для цього було виділено 1,5 млн грн.
  • 3,2 млн домогосподарств отримають додаткову компенсацію на оплату окремих комунальних послуг, а також населення матиме можливість отримання субсидій на сплату комунальних послуг в спрощеному порядку.
  • Починаючи вже з квітня, Мінсоцполітики надасть близько 30 мільярдів гривень на виплату пенсій і соціальних допомог, а також 98 мільйонів гривень – на придбання технічних та інших засобів реабілітації для певних категорій громадян.

«Уряд докладатиме максимальних зусиль для того, щоб громадяни України відчували себе соціально захищеними в умовах посилення глобальної економічної кризи та поширення вірусу COVID-19. Особливо це стосується підтримки пенсіонерів та інших соціально вразливих категорій населення», - зауважила міністр Лазебна.

СКАЧАТИ ПАМ’ЯТКУ: Міфи і правда про коронавірус

меми про бухгалтерів

Працюйте, відпочивайте й не забувайте, що поки ціни у відпустці – працюють знижки на передплату е-журналів «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата».

Поспішайте – даруємо 2000 грн на передплату.

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок пенсії в Україні – 2024

На розмір пенсії впливають зараз страховий стаж, середня зарплата в Україні та фактична зарплата (дохід), який раніше отримував працівник і сплачував з нього соціальний внесок. Також існує й механізм автоматичного перерахунку пенсій (індексації), який враховує інфляцію та зростання середньої зарплати. Розглянемо, як визначається розмір пенсії та вплив на цей розрахунок середньої зарплати.
64542

Прожитковий мінімум 2024

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
6168

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
49271

Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії

Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії: ➤ бланк 2024 року ➤ коли подавати довідку ➤ хто складає довідку ➤ звідки брати відомості для довідки ➤ які виплати вносити у довідку
73049

Призначення і виплата грошової допомоги військовослужбовцю у разі інвалідності або втрати працездатності

Експерти детально пояснюють, за яких умов призначають та виплачують одноразову грошову допомогу у разі інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовцю.
1133

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді