Чи має право роботодавець наполягати на відрядженні під час карантину

Наразі, коли в країні діє надзвичайний стан і є серйозна загроза захворіти, новина про відрядження може викликати у працівника неабияку тривогу.

Форма 1-ПВ (квартальна) 2020 СКАЧАТИ

Карантин: чи має право роботодавець наполягати на відрядженні

Згідно з КЗпП забороняється направляти у відрядження:

  • вагітних або жінок з дітьми до 3 років;
  • не можуть направлятись у відрядження без згоди жінки, що мають дітей віком від трьох до чотирнадцяти років або дітей з інвалідністю;
  • батьки, що виховують дітей без матері, або опікуни.

Крім того на даний момент, як і в будь-який інший час, працівники що знаходиться при виконанні трудових обов'язків, мають право на безпечні умови праці (Закон про охорону праці, ст. 6).

Проте законодавство не передбачає особливий порядок направлення у відрядження працівників під час карантину, тому це відбувається за загальними нормами, згідно з якими службове відрядження, у яке працівника направляють за розпорядженням керівника установи для виконання роботи, обумовленої трудовим договором, є обов'язковим для працівника.

Крім цього, згідно зі статтею 9 Закона про охорону праці, на роботах із шкідливими і небезпечними умовами праці, а також роботах, пов'язаних із забрудненням або несприятливими метеорологічними умовами, працівникам повинні видаватися безоплатно спеціальний одяг, спеціальне взуття та інші засоби індивідуального захисту, а також мийні та знешкоджувальні засоби. Роботодавець може додатково, понад встановлені норми, видавати працівникові певні засоби індивідуального захисту, якщо фактичні умови праці цього працівника вимагають їх застосування.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
132052

Відрядження на службовому автомобілі – наказ

Під час відрядження працівника нерідко постає транспортне питання. Один із варіантів його вирішення – використати службовий автомобіль. Яким має бути наказ про відрядження у такому випадку?
30540

Добові на відрядження 2024: як виплачувати та обліковувати

Відрядження працівників в одних установах є буденністю, а в інших – трапляються нечасто. Здебільшого відрядження відбуваються в межах України, але й можуть бути за кордон. Відрядженим працівникам відшкодовують витрати за час поїздки та виплачують добові на відрядження. Як визначається розмір добових, які саме витрати та в якому розмірі слід відшкодовувати – дізнаєтеся з цього огляду.
39777

Авансовий звіт на відрядження: проведення

Які проведення використовувати, коли працівники подають авансові звіти на відрядження – продемонструємо на шести прикладах. А також розглянемо, як відобразити в бухгалтерському обліку ці операції за різних ситуацій.
62758

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді