Сьогодні, 11 жовтня, набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 № 2148-VIII, що запроваджує реформування пенсійного забезпечення.
Цей передбачає, зокрема:
- введення єдиної формули для нарахування пенсій. Розмір пенсій розраховуватимуть як добуток показника середньої заробітної плати, встановленої цим законом, індивідуального коефіцієнта заробітної плати та коефіцієнта страхового стажу;
- показник середньої заробітної плати для обчислення пенсій — 3764,40 грн;
- з 1 жовтня 2017 року пенсії виплачують без урахування одержуваної заробітної плати (доходу);
- мінімальний розмір пенсії — 1452 грн;
- введення норми про щорічну індексацію пенсій.
Норма про підвищення пенсій діє вже з 1 жовтня 2017 року.
Треба скласти наказ про звільнення працівника у 2025 році? Скачайте шаблони наказів: за власним бажанням, за ініціативою роботодавця, у зв’язку зі скороченням штату або прогулами.
Як правильно провести розрахунок при звільненні працівника: зарплата за відпрацьовані дні, компенсація невикористаної відпустки, вихідна допомога, аліменти, податки, Додаток 4ДФ. Пояснюємо на прикладах 2025 року, як уникнути помилок та зробити все правильно.
Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
Прожитковий мінімум на 2025 рік встановлює Держбюджет-2025. У статті продемонструємо розміри прожиткового мінімуму 2025 та розглянемо, який прожитковий мінімум на 2026 рік очкувати. Пояснимо, на які виплати впливає його розмір та на що звернути увагу.
Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.