Пенсійна реформа відсьогодні — офіційно введена в дію

Сьогодні, 11 жовтня, набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 № 2148-VIII, що запроваджує реформування пенсійного забезпечення.

Цей передбачає, зокрема:

  • введення єдиної формули для нарахування пенсій. Розмір пенсій розраховуватимуть як добуток  показника середньої заробітної плати, встановленої цим законом, індивідуального коефіцієнта заробітної плати та коефіцієнта страхового стажу;
  • показник середньої заробітної плати для обчислення пенсій — 3764,40 грн;
  • з 1 жовтня 2017 року пенсії виплачують без урахування одержуваної заробітної плати (доходу);
  • мінімальний розмір пенсії — 1452 грн;
  • введення норми про щорічну індексацію пенсій.

Норма про підвищення пенсій діє вже з 1 жовтня 2017 року.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Сумісники у Розрахунку з ПДФО та ЄСВ

Уклали трудовий договір із сумісником: за якими правилами відобразити в Додатках Д5 та Д1, коли донараховувати ЄСВ до мінімальної бази, як показати нараховані доходи в Додатку Д4/4ДФ до Розрахунку.
54514

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86358

Акт виконаних робіт – зразок

⭐️Установа, яка отримує від сторонньої юридичної особи роботи чи послуги, має їх належно оформити первинним документом. Таким документом є акт виконаних робіт або ж акт наданих послуг. ⭐️ Розповімо, як його правильно оформити, і наведемо зразок.
228635

Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення державним службовцям

Допомога на оздоровлення є додатковим бонусом для тих, хто працює в бюджетній сфері. Умови її виплати в кожній галузі різняться. Має свої особливості і виплата допомоги на оздоровлення державним службовцям.
71461

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді