ЗУСТРІЧАЙТЕ: ПДВ-пільги на період карантину

Державна податкова служба опублікувала роз’яснення стосовно пільг при оподаткуванні ПДВ у період карантину, які були викладені в Законі №540, що набув чинності 2 квітня.

Скачати податкову накладну за новою формою

Введено ПДВ-пільги на період карантину

Згідно з цим Законом податком не оподатковується:

  1. Операції з ввезення на митну територію країни медичних товарів і засобів, необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної інфекції. Їх перелік визначен Кабміном в Постанові №224.
  2. Операції з постачань на митній території України медичних товари і засобів, необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної інфекції. Їх перелік також визначений Кабінетом Міністрів Постановою №224.

Такий пільговий режим оподаткування стосується всіх етапів постачання товарів, незалежно від дати їх виробництва, і діє на операції, здійснені з 17 березня і до дати дії карантину.

Також податкова служба зауважила, що в разі здійснення таких пільгових операцій, компенсуючі ПДВ-зобов'язання, про які йдеться в ст. 199 Податкового кодексу, нараховуватись не будуть.

Вебінарний марафон до Дня бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

ПДВ 2024 для бюджетних установ

Бюджетні установи теж можуть бути платниками ПДВ. Які зміни щодо ПДВ настали у 2024 році, зміни у ставках ПДВ 2024, про податкову накладну та податкову декларацію з ПДВ 2024, про необ’єктні та звільнені від ПДВ операції бюджетників, про особливості обліку цього податку у бюджетників – у даному огляді.
1497

Порядок складання податкової декларації з ПДВ

Розглянемо оновлену форму податкової декларації з ПДВ. У консультації знайдете, як заповнити всі рядки чинної ПДВ-декларації, приклад заповнення чинної декларації з ПДВ, а також інформацію про найбільш уживані додатки до ПДВ-декларації у бюджетників – Д1 та Д6.
55436

ПДВ 2023 для бюджетних установ

Бюджетні установи теж можуть бути платниками ПДВ. Які зміни щодо ПДВ настали у 2023 році, зміни у ставках ПДВ 2023, про нову податкову накладну та податкову декларацію з ПДВ 2023, про необ’єктні та звільнені від ПДВ операції бюджетників, про особливості обліку цього податку у бюджетників – у даному огляді.
47757

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді