COVID-19 в працівників: регламент розслідування

Держпраці повідомила, що лабораторно підтверджені випадки інфікування коронавірусом у медичних та інших працівників, що пов’язані з виконанням професійних обов’язків, мають розслідуватись як випадки гострого професійного захворювання.

COVID-19: гарячі новації від влади

COVID-19 в медпрацівників: регламент розслідування

Процедуру проведення розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, в тому числі і випадки інфікування COVID-19 медичних та інших працівників, що пов'язані з виконанням професійних обов'язків в умовах підвищеного ризику зараження описано Порядком № 337.

Діагноз гострого професійного захворювання вірусного характеру ставиться лікарем-інфекціоністом та профпатологом.

Під час карантину працюєте у приміщенні установи? Дотримайтеся порад від Держпраці

Потрібно зауважити, що у разі проведення спеціальних розслідувань нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, відповідно до Порядку № 337, до закінчення карантину Держпраці рекомендує:

  1. Проводити розподіл обов'язків членів комісій з урахуванням обмеження контактного спілкування між членами комісії та особами, що можуть бути залучені до розслідування нещасного випадку;
  2. Опитувати свідків, а зустріч з потерпілим, членами його сім'ї або уповноваженою ним (ними) особою, проводити обмеженим складом членів комісії (один-два), в разі необхідності засідання комісії проводити обмеженим складом з додержанням вимоги щодо кворуму, та з використанням конференц-зв'язку і інших сучасних засобів зв'язку;
  3. Виконувати інші обов'язки комісії, визначені п. 33 Порядку № 337, та здійснювати документальне оформлення матеріалів розслідування з урахуванням обмежень, пов'язаних із запровадженням карантинних заходів.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14336

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9914

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
13050

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді