COVID-19 в працівників: регламент розслідування

Держпраці повідомила, що лабораторно підтверджені випадки інфікування коронавірусом у медичних та інших працівників, що пов’язані з виконанням професійних обов’язків, мають розслідуватись як випадки гострого професійного захворювання.

COVID-19: гарячі новації від влади

COVID-19 в медпрацівників: регламент розслідування

Процедуру проведення розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, в тому числі і випадки інфікування COVID-19 медичних та інших працівників, що пов'язані з виконанням професійних обов'язків в умовах підвищеного ризику зараження описано Порядком № 337.

Діагноз гострого професійного захворювання вірусного характеру ставиться лікарем-інфекціоністом та профпатологом.

Під час карантину працюєте у приміщенні установи? Дотримайтеся порад від Держпраці

Потрібно зауважити, що у разі проведення спеціальних розслідувань нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, відповідно до Порядку № 337, до закінчення карантину Держпраці рекомендує:

  1. Проводити розподіл обов'язків членів комісій з урахуванням обмеження контактного спілкування між членами комісії та особами, що можуть бути залучені до розслідування нещасного випадку;
  2. Опитувати свідків, а зустріч з потерпілим, членами його сім'ї або уповноваженою ним (ними) особою, проводити обмеженим складом членів комісії (один-два), в разі необхідності засідання комісії проводити обмеженим складом з додержанням вимоги щодо кворуму, та з використанням конференц-зв'язку і інших сучасних засобів зв'язку;
  3. Виконувати інші обов'язки комісії, визначені п. 33 Порядку № 337, та здійснювати документальне оформлення матеріалів розслідування з урахуванням обмежень, пов'язаних із запровадженням карантинних заходів.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86451

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
9949

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді