Допомога по безробіттю: на скільки і кому підвищать

9 квітня Фонд соцстрахування прийняв рішення про підвищення мінімального розміру допомоги на випадок безробіття для певних категорій осіб.

Калькулятор стажу

Допомога по безробіттю: на скільки і кому підвищать

Розмір виплати збільшено з 650 грн до 1000 грн на місяць на період карантину та протягом 1 місяця після його завершення. Його отримають:

  • особи, які протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, мають страховий стаж менше 6 місяців або звільнені з останнього місця роботи з окремих підстав КЗпП;
  • молодь, яка закінчила або припинила навчання у закладах загальної середньої, професійної, фахової передвищої та вищої освіти, звільнилася із строкової військової або альтернативної служби і яка потребує сприяння у працевлаштуванні на перше робоче місце;
  • внутрішньо переміщені особи, які не мають документів, необхідних для надання статусу безробітного.

Представники сторони роботодавців в Фонді на випадок безробіття наголосили, що потрібно й надалі опрацьовувати питання, яке стосується здійснення виплати допомоги по частковому безробіттю у напрямку збільшення цих виплат.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
53180

Прожитковий мінімум 2024

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
8259

Соціальні стандарти 2024

Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.
5863

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді