Працевлаштування під час карантину: які професії затребувані?

Під час дії карантину суттєво змінились пріоритети щодо попиту та пропозиції робочих місць у різних сферах діяльності. Мінекономіки дає відповіді на головні питання щодо працевлаштування.

Пошук по Класифікатору професій

Працевлаштування під час карантину: які професії затребувані?

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України разом із Державною службою зайнятості прокоментували ключові питання щодо втрати роботи, отримання фінансової допомоги або допомоги у пошуку нової роботи.

1. Яким чином можна стати на облік у службі зайнятості в період карантину? Служба зайнятості на період карантину полегшила процедуру подання документів до центрів зайнятості. Особі потрібно заповнити лише дві заяви - про надання статусу безробітного та про призначення допомоги по безробіттю.

2. Чи здійснюється пошук роботи в період карантину? Продовжують працювати підприємства, які забезпечують життєдіяльність країни: продуктові та господарські магазини, комунальні служби, лікарні, аптеки, транспортні підприємства, пошта, фінансові та інші установи. З урахуванням ситуації, що склалася через карантин, фахівці центрів зайнятості продовжують дистанційно підбирати для безробітних підходящі вакансії, пропонувати їм роботу та проводити попередні узгодження з роботодавцями щодо кандидатів на вакансію.

Звіт з праці: НЕ ПРОПУСТІТЬ

3. Чи збільшилася кількість людей, які звертаються до центрів зайнятості? Станом на 16 квітня 2020 року кількість безробітних, зареєстрованих в державній службі зайнятості, становить 400,9 тис. осіб. За час з початку карантину, тобто починаючи з 12 березня, в службі зайнятості зареєструвалося 89,2 тисячі безробітних.

4. Які професії наразі найбільш затребувані на ринку праці? Наразі спостерігається попит роботодавців на працівників:

  • у сфері сільського та лісового господарства, такі як трактористи, агрономи, робітники з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва тощо;
  • у сфері торгівлі та надання послуг, які наразі не є забороненими (продавець продовольчих товарів, касир, кухар, прибиральник, робітник з благоустрою);
  • у сфері логістики (кур'єр, водій, вантажник, підсобний робітник, укладальник-пакувальник, завідувач складу);
  • у сфері охорони здоров'я та надання соціальної допомоги (сестра медична, соціальний робітник);
  • у сфері забезпечення правопорядку (охоронник, сторож).

Є також вакансії для професіоналів та фахівців з досвідом роботи - бухгалтерів, фахівців, обліковців, лікарів, а також для кваліфікованих робітників - електрогазозварників, дорожніх робітників, слюсарів-ремонтників, електромонтерів.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Штраф за неоформленого працівника: вбережіть себе

Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
27439

Повідомлення про прийняття працівника на роботу

Розглянемо, кому, коли і як подавати повідомлення про прийняття на роботу. Підкажемо, що робити, якщо не подали повідомлення про прийняття на роботу. Розкажемо про штрафи за неподання повідомлення про прийняття на роботу. На зразку продемонструємо, як заповнити оновлену форму повідомлення про прийняття на роботу.
119994

Наказ про прийняття на роботу

Як оформити трудові відносини та оформити наказ про прийняття на роботу. Коли відмовити в оформленні трудового договору, а коли встановити стажування та випробування – дивимось на прикладі інструкції, як прийняти на роботу водія
21702

Працевлаштування осіб з інвалідністю

Зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю є обов’язковим для кожного роботодавця. Що саме має врахувати роботодавець під час працевлаштування осіб з інвалідністю? Чи треба подавати звіт 10-ПОІ про працевлаштування осіб з інвалідністю?
16519

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді