Працевлаштування під час карантину: які професії затребувані?

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Під час дії карантину суттєво змінились пріоритети щодо попиту та пропозиції робочих місць у різних сферах діяльності. Мінекономіки дає відповіді на головні питання щодо працевлаштування.

Пошук по Класифікатору професій

Працевлаштування під час карантину: які професії затребувані?

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України разом із Державною службою зайнятості прокоментували ключові питання щодо втрати роботи, отримання фінансової допомоги або допомоги у пошуку нової роботи.

1. Яким чином можна стати на облік у службі зайнятості в період карантину? Служба зайнятості на період карантину полегшила процедуру подання документів до центрів зайнятості. Особі потрібно заповнити лише дві заяви - про надання статусу безробітного та про призначення допомоги по безробіттю.

2. Чи здійснюється пошук роботи в період карантину? Продовжують працювати підприємства, які забезпечують життєдіяльність країни: продуктові та господарські магазини, комунальні служби, лікарні, аптеки, транспортні підприємства, пошта, фінансові та інші установи. З урахуванням ситуації, що склалася через карантин, фахівці центрів зайнятості продовжують дистанційно підбирати для безробітних підходящі вакансії, пропонувати їм роботу та проводити попередні узгодження з роботодавцями щодо кандидатів на вакансію.

Звіт з праці: НЕ ПРОПУСТІТЬ

3. Чи збільшилася кількість людей, які звертаються до центрів зайнятості? Станом на 16 квітня 2020 року кількість безробітних, зареєстрованих в державній службі зайнятості, становить 400,9 тис. осіб. За час з початку карантину, тобто починаючи з 12 березня, в службі зайнятості зареєструвалося 89,2 тисячі безробітних.

4. Які професії наразі найбільш затребувані на ринку праці? Наразі спостерігається попит роботодавців на працівників:

  • у сфері сільського та лісового господарства, такі як трактористи, агрономи, робітники з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва тощо;
  • у сфері торгівлі та надання послуг, які наразі не є забороненими (продавець продовольчих товарів, касир, кухар, прибиральник, робітник з благоустрою);
  • у сфері логістики (кур'єр, водій, вантажник, підсобний робітник, укладальник-пакувальник, завідувач складу);
  • у сфері охорони здоров'я та надання соціальної допомоги (сестра медична, соціальний робітник);
  • у сфері забезпечення правопорядку (охоронник, сторож).

Є також вакансії для професіоналів та фахівців з досвідом роботи - бухгалтерів, фахівців, обліковців, лікарів, а також для кваліфікованих робітників - електрогазозварників, дорожніх робітників, слюсарів-ремонтників, електромонтерів.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Строковий трудовий договір: зразок, особливості оформлення

Коли можна укладати строковий трудовий договір у 2025 році, хто підпадає під винятки (вчитель-пенсіонер, відсторонений, тимчасовий працівник), і як правильно скласти документ — розповідаємо у статті. Скачайте зразок строкового договору і укладіть його без помилок.
91859

Цивільно-правовий договір 2025: зразок, помилки, оподаткування

Укладіть цивільно-правовий договір правильно за зразком. Які формулювання обрати, як нараховувати податки, що з лікарняними, чим договір ЦПХ відрізняється від трудового договору — розповідає експерт у статті.
377743

Штраф за неоформленого працівника: вбережіть себе

Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
33482

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді