Чи може 60-річний працівник оформити лікарняний листок на час самоізоляції, аби отримувати допомогу з тимчасової непрацездатності у розмірі 50% середньої зарплати?
На це запитання відповідає Ольга Догадіна, провідний експерт "Експертус Кадри" за посиланням
У період карантину більшість працівників виконує роботу дистанційно. Та бухгалтера це не звільняє від обчислення лікарняних. Адже навесні хтось із працівників може захворіти на сезонну ГРВІ, а хтось очікує на пологи, отже збирається у декрет.
А ще наразі з’явилася і нова підстава для лікарняних, адже застрахована особа може перебувати у лікарні чи на самоізоляції під меднаглядом у зв’язку із проведенням заходів, спрямованих на запобігання коронавірусу.
Аби не помилитися у розрахунках, скористайтеся готовими прикладами експерта з питань соціального страхування.
Скористайтеся готовими прикладами експерта з питань соціального страхування
Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії: ➤ бланк 2024 року ➤ коли подавати довідку ➤ хто складає довідку ➤ звідки брати відомості для довідки ➤ які виплати вносити у довідку
Кабінет Міністрів України «спростив» порядок призначення та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності військовослужбовців.
Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.