Самоізоляція 60-річних працівників: що треба знати

Теми:
Чи може 60-річний працівник оформити лікарняний листок на час самоізоляції, аби отримувати допомогу з тимчасової непрацездатності у розмірі 50% середньої зарплати?

На це запитання відповідає Ольга Догадіна, провідний експерт "Експертус Кадри" за посиланням

У період карантину більшість працівників виконує роботу дистанційно. Та бухгалтера це не звільняє від обчислення лікарняних. Адже навесні хтось із працівників може захворіти на сезонну ГРВІ, а хтось очікує на пологи, отже збирається у декрет.

А ще наразі з’явилася і нова підстава для лікарняних, адже застрахована особа може перебувати у лікарні чи на самоізоляції під меднаглядом у зв’язку із проведенням заходів, спрямованих на запобігання коронавірусу.

Аби не помилитися у розрахунках, скористайтеся готовими прикладами експерта з питань соціального страхування.

Скористайтеся готовими прикладами експерта з питань соціального страхування

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Прожитковий мінімум 2024

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
5027

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
47507

Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії

Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії: ➤ бланк 2024 року ➤ коли подавати довідку ➤ хто складає довідку ➤ звідки брати відомості для довідки ➤ які виплати вносити у довідку
69732

Призначення і виплата грошової допомоги військовослужбовцю у разі інвалідності або втрати працездатності

Експерти детально пояснюють, за яких умов призначають та виплачують одноразову грошову допомогу у разі інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовцю.
838

Розрахунок пенсії в Україні – 2024

На розмір пенсії впливають зараз страховий стаж, середня зарплата в Україні та фактична зарплата (дохід), який раніше отримував працівник і сплачував з нього соціальний внесок. Також існує й механізм автоматичного перерахунку пенсій (індексації), який враховує інфляцію та зростання середньої зарплати. Розглянемо, як визначається розмір пенсії та вплив на цей розрахунок середньої зарплати.
62059

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді