ПДВ при покупці за бюджетний кошт: особливості оподаткування

Товари/послуги, придбані за рахунок бюджетних коштів, що надійшли платнику податку у вигляді капітальних трансфертів, вважаються придбаними безпосередньо платником, і суми ПДВ відносяться до податкового кредиту.

Всеукраїнська професійна сертифікація бухгалтерів — 2020

ПДВ при покупці за бюджетний кошт: особливості оподаткування

Якщо капітальні трансферти за кодом бюджетної класифікації 3210 не є компенсацією вартості товарів/послуг, які постачає платник ПДВ, то під час їх отримання такий платник не визначає ПДВ-зобов'язання. Адже відсутній об'єкт оподаткування ПДВ.

Зазначені кошти можуть надходити до платника податків й у рахунок оплати вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) таким платником товарів/послуг, основних фондів. У такому разі на дату зарахування цих коштів на банківський рахунок платник ПДВ зобов'язаний визначити податкові зобов'язання виходячи з вартості відповідних товарів/послуг.

Товари/послуги, придбані за рахунок бюджетних коштів, що надійшли платнику податку у вигляді капітальних трансфертів, вважаються придбаними безпосередньо платником. Суми ПДВ, сплачені під час їх придбання, відносяться до податкового кредиту на підставі податкових накладних, складених та зареєстрованих в ЄРПН постачальниками.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Бюджетні кошти на Є-дата

Дізнайтеся нюанси та строки оприлюднення інформації про використання бюджетних коштів на веб-порталі Є-data, аби уникнути штрафів і відповідальності за Є-data 2024 року.
100174

Як розрахувати середньооблікову кількість штатних працівників

Коли справа доходить до подання звітності, у бухгалтера постають питання. Адже є сумісники, декретниці, нові працівники й ті, що звільнилися. Давайте розглянемо, як розраховується середньооблікова кількість штатних працівників.
51380

Витрати майбутніх періодів: як облікувати

З’ясуємо, що таке витрати майбутніх періодів та все про їхній бухгалтерський облік, зокрема облік передплати за оренду, періодичні видання, ліцензію за використання програмного забезпечення.
26537

Авансовий звіт у 2024 році: бланк та приклад заповнення

Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
170570

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді