Відпустка через карантин у дитини: умови надання

Закон передбачає надання працівникові відпустки без збереження заробітної плати у зв’язку із карантином у дитини. Така відпустка може надаватися на будь-який період поки діє карантин.

Калькулятор днів щорічної відпустки

Відпустка через карантин у дитини: умови надання

Право працівника на таку відпустку зумовлюється здійсненням догляду за дитиною віком до 14 років.

Якщо в особовій справі працівника відсутня копія свідоцтва про народження дитини, вона повинна бути долучена до заяви про надання такої відпустки з пред’явленням оригіналу. Ця умова є обовязковою для батьків.

Іншою обов’язковою умовою надання такої відпустки є оголошення карантину.

Антикризові заходи та оплата роботи в умовах карантину

Важливим аспектом для визначення наявності права на відпустку, є знаходження закладу освіти, який відвідує дитина, на території, де встановлено карантин та відповідні обмеження. Це можна підтвердити довідкою про те, що дитина навчається у певному закладі освіти.

Важливо: запровадження інших режимів (крім карантину), у тому числі таких, що передбачають закриття закладів освіти для відвідування учнями, права на відпусткуне дає.

Відпустка може надаватися за заявою працівника на весь період встановлення карантину, визначений у розпорядженні Кабінету Міністрів України, або на його частину.

Карантинні ускладнення на зарплату: чи виплачувати надбавку вчителям

Оскільки, весь період карантину може тривати кілька тижнів і за потреби може продовжуватися та запроваджуватися кілька разів протягом року, така відпустка може бути продовжена та надаватися стільки разів, скільки впродовж року буде відповідних подій. У наказі про відпустку доцільно передбачити автоматичне продовження відпустки у разі продовження карантину та відповідних обмежень.

Відпустка припиняється за заявою працівника або із закінченням карантину чи в день, коли заклади освіти відкриваються для відвідуваннями дітьми.

Дізнавшись із відкритих джерел про дострокову відміну карантину або про відкриття закладів освіти для відвідування дітьми, працівник повинен не пізніше дня, наступного за останнім днем карантину, стати до роботи.

Роботодавцю доцільно забезпечити додаткове інформування працівників про необхідність стати до роботу у зв’язку із відміною відповідних карантинних заходів.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86354

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
9691

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді