4 способи залишити працівників вдома
Ст. 14 Закону України «Про оплату праці» передбачає, що норми колдоговору, що допускають оплату праці нижче від норм, визначених генеральною, галузевою або територіальною угодами, можуть застосовуватись лише тимчасово на період подолання фінансових труднощів підприємства терміном не більш як шість місяців. Проте в будь-якому разі оплачувати працю треба не нижче від державних норм і гарантій в оплаті праці.
Тому, якщо у колдоговорі ця норма прописана, підприємство може застосувати цей тимчасовий захід.
Однак треба пам’ятати про ст. 103 КЗпП, за якою про нові або зміну діючих умов оплати праці в бік погіршення роботодавець повинен повідомити працівника не пізніш як за два місяці до їх запровадження або зміни. Аналогічна норма є і в статті 29 Закону оплату праці. Тому в ситуації з карантином такий варіант не завжди підійде.
Однак можливі варіанти зменшення витрат на оплату праці, наприклад, шляхом впровадження дистанційної роботи на умовах неповного робочого часу. Звісно, лише за заявою працівника, який висловив бажання працювати на таких умовах. Оплачують працю при неповному робочому часі пропорційно до відпрацьованого часу.
Загальнодержавний карантин втрутився у діяльність усіх бюджетних установ та вніс корективи у їхню роботу. Одні працівники можуть виконувати свою роботу дистанційно, а інші — ні. Як бути з оплатою, кому яких гарантій дотримувати? Розібратися із цим допоможе тижневик Головбух: Бюджет.