Термін виплати відпускних: як правильно розрахувати?

Зарплата за час відпустки має бути сплачена не пізніше, ніж за 3 календарних дні до її початку. День сплати відпускних при цьому не враховується.

Калькулятор днів щорічної відпустки

Термін виплати відпускних: як правильно розрахувати?

Такий порядок оплати відпусток встановлений ст. 115 КЗпП та у ч. 1 ст. 21 Закону «Про відпустки».

У разі несвоєчасної виплати відпустка на вимогу працівника повинна бути перенесена на інший період.

Триденний строк виплати слід рахувати у календарних днях. При цьому день виплати відпускних не враховується.

Під час карантину працюєте у приміщенні установи? Дотримайтеся порад від Держпраці

Наприклад, якщо перший день відпустки – 27.04.2020 р. (понеділок), відпускні слід виплатити не пізніше 23.04.2020 р. (четвер). При цьому виплата заробітної плати за період відпустки може бути проведена і раніше, наприклад, у середу (22.04.2020 р.).

Але якщо останній день строку виплати відпускних припадає на вихідний день, відпускні слід виплатити не пізніше останнього робочого дня тижня до початку відпустки.

Наприклад, якщо перший день відпустки – 30.04.2020 р. (четвер), останній день строку виплати відпускних 26.04.2020 р. (неділя). Оскільки за п’ятиденного робочого тижня субота і неділя – вихідні дні (ч. 2 ст. 67 КЗпП), відпускні виплачуються 24.04.2020 р. (п’ятниця). За шестиденного робочого тижня оплата повинна бути проведена не пізніше 25.04.2020 р. (субота).

Суміщення посад: що з відпусткою

Проте у виняткових випадках можуть бути виключення.

Наприклад термінова необхідність працівника за сімейними обставинами піти у відпустку буквально наступного дня після подання заяви і складання наказу.

За таких обставин, коли неможливо провести оплату у строки, зазначені у ст. 115 КЗпП та у ч. 1 ст. 21 Закону «Про відпустки», в заяві працівник має право вказати про отримання зарплати за таку відпустку в терміни, визначені за згодою між працівником та роботодавцем. Тоді це не буде розглядатися як порушення вимог законодавства про працю.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86331

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
347649

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді