Безпека та здоров’я на роботі: необхідно внести зміни до відповідних актів на підприємствах

У Держпраці заявили про необхідність внесення змін до актів підприємства щодо безпеки праці та здоров’я працівників. Крім того, наголосили на необхідності проведення позапланового інструктажу з питань охорони праці.

Перевірте, чи правильно нараховуєте зарплату

Безпека та здоров’я на роботі: необхідно внести зміни до відповідних актів на підприємствах

Особливості та порядок внесення змін до актів підприємства з безпеки праці та здоров'я працівників встановлено Порядком № 132.

Зазвичай, перегляд інструкцій з охорони праці проводиться в строки, передбачені нормативно-правовими актами з охорони праці, не рідше одного разу на 5 років, а для робіт з підвищеною небезпекою - не рідше одного разу на 3 роки.

Однак необхідність виконання роботи в умовах пандемії зумовлює зміну певних умов та особливостей праці. Це, в свою чергу, зумовлює перегляд інструкцій з охорони праці та доповнення їх певними правилами поведінки, порядком дотримання особистої гігієни, застосуванням засобів захисту тощо.

Відповідні знання і навички працівники, які продовжують працювати під час запроваджених карантинних заходів, мають отримати під час проведення позачергового навчання або інструктажу з питань охорони праці.

Як запровадити правила внутрішнього трудового розпорядку

Обсяг і зміст позапланового інструктажу визначаються в кожному окремому випадку залежно від причин і обставин, що спричинили потребу його проведенні.

Таким чином, у разі зміни умов праці, зокрема пов'язаними в тому числі із пандемією COVID-19, керівник підприємства вносить відповідні зміни до нормативних актів з безпеки праці та здоров'я з урахуванням Порядку № 132 та інших нормативно-правових актів з охорони праці.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14452

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
10059

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
13106

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді