Безпека та здоров’я на роботі: необхідно внести зміни до відповідних актів на підприємствах

У Держпраці заявили про необхідність внесення змін до актів підприємства щодо безпеки праці та здоров’я працівників. Крім того, наголосили на необхідності проведення позапланового інструктажу з питань охорони праці.

Перевірте, чи правильно нараховуєте зарплату

Безпека та здоров’я на роботі: необхідно внести зміни до відповідних актів на підприємствах

Особливості та порядок внесення змін до актів підприємства з безпеки праці та здоров'я працівників встановлено Порядком № 132.

Зазвичай, перегляд інструкцій з охорони праці проводиться в строки, передбачені нормативно-правовими актами з охорони праці, не рідше одного разу на 5 років, а для робіт з підвищеною небезпекою - не рідше одного разу на 3 роки.

Однак необхідність виконання роботи в умовах пандемії зумовлює зміну певних умов та особливостей праці. Це, в свою чергу, зумовлює перегляд інструкцій з охорони праці та доповнення їх певними правилами поведінки, порядком дотримання особистої гігієни, застосуванням засобів захисту тощо.

Відповідні знання і навички працівники, які продовжують працювати під час запроваджених карантинних заходів, мають отримати під час проведення позачергового навчання або інструктажу з питань охорони праці.

Як запровадити правила внутрішнього трудового розпорядку

Обсяг і зміст позапланового інструктажу визначаються в кожному окремому випадку залежно від причин і обставин, що спричинили потребу його проведенні.

Таким чином, у разі зміни умов праці, зокрема пов'язаними в тому числі із пандемією COVID-19, керівник підприємства вносить відповідні зміни до нормативних актів з безпеки праці та здоров'я з урахуванням Порядку № 132 та інших нормативно-правових актів з охорони праці.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86867

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
10418

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді