Нещодавно Держпраці запустив новий сервіс «інтерактивний інспектор», за допомогою якого працівники та роботодавці мають змогу отримувати відповіді на важливі питання. Він став чудовою альтернативою дистанційного консультування, що є важливою мірою обережності в умовах пандемії. Тож які питання задавали найчастіше?
6 готових прикладів розрахунків, коли лікарняний — із «підступом»
Впродовж місяця з моменту впровадження сервісу посадовими особами територіальних управлінь Держпраці надано консультацій з питань:
- праці – 34 тис. 970;
- охорони та гігієни праці – 20 тис. 982;
- надання адміністративних послуг – 1 тис. 754.
Стосовно додержання законодавства про працю найбільше звернень надходило з питань оплати праці, надання відпусток, у тому числі щодо примушення до написання заяв на відпустки без збереження заробітної плати. Підіймали питання оформлення трудових відносин, звільнення, зокрема щодо примушення до написання заяв на звільнення.
Як запровадити правила внутрішнього трудового розпорядку
Щодо дотримання законодавства з питань охорони та гігієни праці найчастіше порушувалися питання порядку організації медичних оглядів працівників, отримання дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки, порядку проведення атестації робочих місць та забезпечення працівників засобами індивідуального захисту.
Також роботодавців турбують питання подання декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці, , подання заяви на продовження строку дії дозволу та подання декларації відповідності МТБ вимогам законодавства з питань охорони праці.
За інформацією з Урядового порталу
Форма № 4-ПН стосується масового вивільнення працівників. Перевірте, чи ви маєте звітувати за нею та вчасно подайте звіт. Зразок заповнення від експерта - у статті
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.