Засоби індивідуального захисту: що є обов’язковим на робочому місці?

За впровадженого карантину обов’язковою умовою продовження діяльності підприємств є забезпечення працівників засобами індивідуального захисту та дотримання правил їх використання.

6 готових прикладів розрахунків, коли лікарняний — із «підступом»

Засоби індивідуального захисту: що є обов’язковим на робочому місці?

Тож задля безпеки та захисту здоров’я працівників, задіяних у робочому процесі, роботодавцям необхідно забезпечити їх засобами індивідуального захисту згідно з Мінімальними вимогами безпеки і охорони здоров’я. А саме:

  1. роботодавець зобов’язаний за свій рахунок забезпечити придбання, комплектування, видачу та утримання засобів індивідуального захисту;
  2. на роботах зі шкідливими та небезпечними умовами праці, а також роботах, що пов’язані із забрудненням, працівникам видаються безоплатно спеціальний одяг, спеціальне взуття та інші ЗІЗ за встановленими нормами;
  3. ЗІЗ мають використовуватися у разі неможливості уникнути або обмежити ризики для життя та здоров’я працівників;
  4. ЗІЗ використовують виключно за призначенням згідно з інструкціями з експлуатації, які мають бути зрозумілими для працівників.

Під час карантину працюєте у приміщенні установи? Дотримайтеся порад від Держпраці

В цих умовах основними завданнями служби з охорони праці виступають:

  • проведення профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасним випадкам, професійним захворюванням;
  • сприяння впровадженню досягнень науки і техніки, прогресивних і безпечних технологій, сучасних засобів захисту;
  • інформування і надання роз’яснень працівникам підприємства з питань охорони праці;
  • проведення внутрішнього аудиту охорони праці та атестації робочих місць на відповідність нормативно-правовим актам з охорони праці;
  • взаємодія з іншими структурними підрозділами, службами, фахівцями підприємства та представниками профспілки.

За інформацією з сайту Держпраці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14452

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
10057

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
13104

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді