Атестація робочих місць: як проводити, коли виробництво призупинено?

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

На багатьох підприємствах через карантин призупинилося виробництво. При цьому в деяких термін атестації робочих місць добігає кінця. Як в такому випадку проводити атестацію підрозділів, що продовжують функціонувати, і чи потрібно за таких умов проводити її взагалі?

Норми тривалості робочого часу 2020 року

Атестація робочих місць: як проводити, коли виробництво призупинене?

Атестація робочих місць проводиться відповідно до Порядку №442 і Методичних рекомендацій №41.

Її проводить атестаційна комісія організації, склад і повноваження якої визначаються наказом, в строки, передбачені колективним договором, але не рідше одного разу на 5 років (п. 4 Порядку №442). Відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладається на керівника підприємства, організації.

За підсумками проведеної атестації роботодавець має вжити заходів, щоб усунути небезпечні й шкідливі для здоров’я працюючих виробничі фактори.

Відповідно до пункту 3.4. Методичних рекомендацій лабораторно-інструментальні дослідження фізичних, хімічних, біологічних, факторів проводяться в процесі роботи у характерних виробничих умовах, при справних і ефективно діючих засобах захисту.

На робочих місцях, де виробництво зупинено, провести дослідження факторів виробничого середовища, віднести робочі місця до категорії зі шкідливими і важкими умовами праці та визначити право працівників на пільги та компенсації, не порушуючи Методичні рекомендації, неможливо.

Таким чином, атестація за умовами праці на робочих місцях, де не ведеться виробнича діяльність, не проводиться, на працівників не впливають шкідливі виробничі фактори, тому право на відповідні пільги та компенсації відсутнє. При поновленні виробничої діяльності на цих робочих місцях необхідно провести атестацію за умовами праці в найкоротший час.

За інформацією з сайту Держпраці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Господарський договір бюджетної установи

Господарський договір бюджетної установи — типи, види, істотні умови, порядок укладання та розірвання, перевірки. З якими господарськими договорами зазвичай мають справу бюджетники, чи є в них певні особливості?
24913

Типове положення про бухгалтерську службу бюджетної установи 2025

Положення про бухгалтерську службу в 2025 році зазнало змін. У статті — актуальний бланк і пояснення від експерта про завдання, функціональні обов’язки та повноваження бухгалтерської служби бюджетної установи.
486

Зразок положення про оплату праці: скачайте

У статті — зразок положення про оплату праці працівників на прикладі комунального підприємства. Скористайтеся прикладом і складіть власне положення без помилок.
70797

Строковий трудовий договір: зразок, особливості оформлення

Коли можна укладати строковий трудовий договір у 2025 році, хто підпадає під винятки (вчитель-пенсіонер, відсторонений, тимчасовий працівник), і як правильно скласти документ — розповідаємо у статті. Скачайте зразок строкового договору і укладіть його без помилок.
91859

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді