Відмова у працевлаштуванні особи з інвалідністю: коли можлива

Закон покладає обов’язок по працевлаштуванню осіб з інвалідністю на підприємства як державної, так і приватної власності.

Зразок повідомлення про прийняття працівника на роботу

Відмова у працевлаштуванні особи з інвалідністю: які наслідки?

Відповідно до Закону № 875 відмова в укладенні трудового договору або звільнення за ініціативою адміністрації особи з інвалідністю не допускається, за винятком випадків, коли медичним стан її здоров'я перешкоджає виконанню професійних обов'язків або загрожує погіршенню здоров'я.

Для підприємств установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі 4% середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.

Якщо кількість працюючих на підприємстві інвалідів менша від установленої, організація має щороку сплачувати штрафи відповідним відділенням Фонду соцзахисту інвалідів. Їх сума визначається в розмірі середньої річної зарплати на відповідному підприємстві.

За матеріалами Держпраці

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

вебінар про перевірки ревізорів

Статті за темою

Усі статті за темою

Призупинення дії трудового договору: що в Податковому розрахунку

З консультації дізнаєтеся, чи зазначати в Додатку Д5 реквізити наказу про призупинення дії трудового договору, як заповнити при цьому Додатки Д1 та 4ДФ, а також, як бути з ЄСВ з мінімальної бази
16565

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді