Відмова у працевлаштуванні особи з інвалідністю: коли можлива

Закон покладає обов’язок по працевлаштуванню осіб з інвалідністю на підприємства як державної, так і приватної власності.

Зразок повідомлення про прийняття працівника на роботу

Відмова у працевлаштуванні особи з інвалідністю: які наслідки?

Відповідно до Закону № 875 відмова в укладенні трудового договору або звільнення за ініціативою адміністрації особи з інвалідністю не допускається, за винятком випадків, коли медичним стан її здоров'я перешкоджає виконанню професійних обов'язків або загрожує погіршенню здоров'я.

Для підприємств установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі 4% середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.

Якщо кількість працюючих на підприємстві інвалідів менша від установленої, організація має щороку сплачувати штрафи відповідним відділенням Фонду соцзахисту інвалідів. Їх сума визначається в розмірі середньої річної зарплати на відповідному підприємстві.

За матеріалами Держпраці

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86865

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
10417

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді