Закон покладає обов’язок по працевлаштуванню осіб з інвалідністю на підприємства як державної, так і приватної власності.
Зразок повідомлення про прийняття працівника на роботу
Відповідно до Закону № 875 відмова в укладенні трудового договору або звільнення за ініціативою адміністрації особи з інвалідністю не допускається, за винятком випадків, коли медичним стан її здоров'я перешкоджає виконанню професійних обов'язків або загрожує погіршенню здоров'я.
Для підприємств установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі 4% середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.
Якщо кількість працюючих на підприємстві інвалідів менша від установленої, організація має щороку сплачувати штрафи відповідним відділенням Фонду соцзахисту інвалідів. Їх сума визначається в розмірі середньої річної зарплати на відповідному підприємстві.
За матеріалами Держпраці
Завдяки «відпускному» резерву зможете рівномірно перерозподілити витрати на оплату праці протягом року. Але створити резерв — замало, треба ще вміло проконтролювати його використання. У цьому допоможе інвентаризація. А ми пояснимо, як її провести та правильно задокументувати.
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.
Форма № 4-ПН стосується масового вивільнення працівників. Перевірте, чи ви маєте звітувати за нею та вчасно подайте звіт. Зразок заповнення від експерта - у статті
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.